Sabahın erken saatlerinde gerek derse gerekse işe gitmek için evden çıkan her yaştan kadın, güzel görünmek ve çoğu zaman yüzündeki kusurların bir kısmını gizlemek için kullandığı makyajı uzun saatler boyunca yüzünde taşımak zorunda kalıyor. Buysa kullanılan kozmetik ürünlerinin ne kadar özenle seçilmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Nitekim kozmetik ürünleri kadar cilt bakımı konusuna da önem vermek ve düzenli bakımı, mümkün olan en doğal ürünlerle yapmak da uzun saatler boyunca yüzünde makyaj kalan kadınların atlamaması gerekenlerin ilk sırasında yer alıyor. Doğal içerikli cilt bakım maskeleri ve aynı şekilde makyaj malzemeleri satın alınması gerektiğini artık hemen herkes bilmesine rağmen ürün satın alırken esas dikkat edilmesi gerekenler maalesef çoğunluğun gözünden kaçıyor.
Herhangi bir makyaj malzemesini izlediğiniz videodaki sosyal medya ünlüsü veya video paylaşımı yapan, bol takipçiye sahip kişi kullandığı için değil; gerçek anlamda size yakışacağı ve yüzünüzün kusurlarını gizlemede ideal ürün olduğu için satın almalısınız. Buradaysa satın alacağınız her makyaj malzemesini önce mutlaka denemeniz gerektiğinden ürünün renginin kapalı ortamla doğal ışık altında farklı renklerde görüneceğine kadar dikkat edilmesi gereken ancak ilk anda akla gelmeyen pek çok şey var. Aslında bir ürünü satın alırken, üründen memnun kalmama ve iade etmek istenmesi ihtimalini bile düşünerek mutlaka fatura istemek gibi basit bir talepte bile bulunmayan kadınlar sonradan iade almayan firmaları sosyal mecralarca şikâyet ediyor…
Makyaj malzemelerinin hiçbirini, istisna olmaksızın denemeden satın almamalısınız. Ayrıca mağazadaki makyaj bölümünün yoğun yapay ışığı altında canlı renklere sahipmiş gibi görünen bir ürünün güneş ışığında mat renk verebileceğini de unutmayın. Zira gün boyunca spot ışıkları altında dolaşmayacağınızdan sizin için önemli olan mağazanın yoğun ışıklı iç ortamında değil, ürünün dışarda ne renkte görüneceğidir. Popüler video paylaşım siteleri ve özellikle sosyal platformlarda yapılan paylaşımların ekseriyetle reklam amaçlı olduğu, markaların yeni ürünlerinin tanıtımının asıl amaç olduğunu unutmamakta da fayda var. Bu tür videolarla ürün hakkında gerçek anlamda fikir edinmek istiyorsanız samimiyetinden ve kâr amacı gütmediğinden emin olabileceğiniz kişilerin önerilerini dikkat almalısınız.

There are currently no comments.