Zamanla yüz bölgesinde gitgide daha belirginleşmeye başlayan yaşlanma belirtileri birçok farklı faktörün etkisiyle şekillendiği için cilt bakımına dair ne yapılırsa yapılsın, yaşlanmanın izleri ancak belirli bir aşamaya kadar önlenebilir. Makyaj malzemelerinin en kaliteli dahi kullanılsa zamanla yüzde oluşan yaşlanma belirtilerinin gizlenmesi mümkün olmazken, kalıtsal özellikler de yaşlanmanın kaçınılmaz olmasını sağlıyor. Fizyolojik unsurlar ve çevresel faktörler de eklendiğinde, belli bir zamandan sonra estetik plastik cerrahların kapısını çalmaktan başka çare kalmıyor.

Son 10 sene içinde çok hızlı bir gelişim kaydedin estetik plastik cerrahi yüz estetiği operasyonlarında çok daha fazla memnuniyet imkanı sunuyor. Yüzdeki kırışıklıklardan kaz ayaklarına, mimik çizgilerinden boyun bölgesindeki sarkmalara kadar hemen her estetik probleme yüksek memnuniyet garantili çözümler sunulabiliyor. Ancak estetik plastik cerrahinin çok geniş imkanlarından faydalanarak daha genç bir görünüme sahip olmak için muhakkak uzmanlaşmış, operasyon konusunda deneyimli ve yetenekli bir estetik plastik cerrahın tercih edilmesi gerekmekte.

İnsanın güzellik algısı büyük oranda yüze endeksli olduğu için yüz bölgesine yapılan estetik müdahalelerin neticesi kişinin bütün simasının değişmesine sebep olabilir. Hatalı estetik cerrahi müdahaleler insanlarda çok ciddi psikolojik sorunlara sebebiyet verebilirken, bu ameliyatların hemen ardından tekrar bıçak altına yatarak estetik sorunun giderilmesi de mümkün olmayabiliyor. Kişinin fizyolojik özelliklerine ve diğer birçok etkene bağlı olarak bazı estetik müdahalelerin tekrarlanması için birkaç sene beklemek gerekebiliyor.

Dünya çapında en çok başvurulan estetik plastik cerrahi uygulamaların başında yer alan burun estetiklerinin ardından her şey öngörüldüğü gibi gitse dahi hastanın tam manada iyileşmesi bir seneyi bulabiliyor. İdeal şartların oluşması durumunda bile estetik plastik cerrahın birkaç ay evvel yapılan burun ameliyatından kaynaklanan estetik sorunu düzeltmek için hastaya yeni bir müdahalede bulunması mümkün olmuyor. Ödem sebebiyle burun ve çevresinde oluşan şişlikler ile morlukların iyileşmesi bile haftalar aldığından, burun estetiklerinin hemen ardından alınan sonuç kesin olarak görülemiyor. Bu sebepten ötürü en başından  uzmanlığına ve yeteneğine tamamen güvenilebilecek, kendisi kadar ekibi de deneyimli bir estetik plastik cerrahın tercih edilmesi gerekiyor.

There are currently no comments.