Tatilin değişmeyen adresleri olan Ege ve Akdeniz sahillerimiz dünyanın dört bir yanından gelen insanlara doğayla baş başa, eşsiz bir tarihi ve kültürel dokuda tatil yapma fırsatı sunuyor. Her yıl biraz daha fazla ilgi gören turizm merkezlerimi “milyonlarca” yabancı turisti ağırlarken, bu ilginin ekonomik anlamda bir tepkisinin olacağı da şüphe götürmez bir gerçek. Zira arz-talep ilişkinin geçerliği olduğu her alandaki gibi turizm sektörü de yoğun ilgiye cevap vermekte zorlanırken tatilcilerin bu yoğun ilgi gören popüler merkezlerde birkaç hafta geçirmek için her yıl kesenin ağzını biraz daha açmak zorunda kalmasına yol açıyor. Sektöre yeni giren ve henüz yolun çok başında olan turizmciler makul fiyat seçenekleri sunuyor. Senelerdir on binlerce tatilciye hizmet veren ve hizmet anlayışını da belirli bir sistematiğe oturtmayı başarmış marka otellerde tatil yapmak ile sektöre yeni girmiş otelleri seçmek arasında büyük fark olduğu bir gerçek.
Yurtiçinde fiyatların cep yaktığı yaz aylarında yani turizmcilerin yüksek sezon dediği dönemde, ciddi rakamlar gözden çıkarılsa bile belirli popüler tatil bölgelerinde tatil yapılamıyor çünkü boş yer bulunmuyor. Aylar öncesinden rezervasyon işlemlerini tamamlayan ve bu sayede indirimli seçenekleri de değerlendiren turistler, mayıs sonlarından itibaren dolmaya başlayan turizm tesislerinin Haziran’dan başlayarak neredeyse tam doluluk oranına ulaşmasına yol açıyor. Hal böyle olunca da tatilcilerin ilk tercihleri arasında yurtdışı turlar, yurtdışı tatil seçeneklerinin yeni trendi olarak da Barcelona turları ilgi görmeye başlıyor.
Avrupa’nın bilindik yerlerine gitmek popüler olmasına rağmen yazın ortasında Fransa ya da İtalya’da tatil yapmak için yapılması gereken harcama, ülkemizdeki bahsi geçen popüler otellerde kalmak için yapılacak harcamadan çok daha fazlasını gerektirebiliyor. Ayrıca özellikle ilk defa yurtdışına çıkanlar bu ülkeleri tercih ederken, ikinci veya üçüncü sefer de artık farklı kültürler tanınmak isteniyor. www.tatileksper.com gibi makul fiyat seçeneklerinin bulunduğu turizm ve seyahat acentelerine göz atarak, son dönemin yükselen yıldızı olan Amerika tatilleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve indirim avantajlarını değerlendirmek mümkün…

There are currently no comments.