Sosyalleşerek yeni arkadaşlıklara yelken açmak için birçok insanın tercih ettiği internet siteleri, artık herhangi bir program kurulmasına gerek olmadan internet üzerinden binlerce insanın bir arada bulunduğu sohbet odalarına giriş imkanı sağlıyor. Sohbetchat programlarının devrinin artık kapanması ile birlikte yalnızca internet tarayıcı ile ulaşılabilen chat kanalları daha da çok ilgi görmeye başladı. Sosyal paylaşım sitelerinde insanlar yalnızca tanıdıkları kişilerle iletişim kurabilir ve bu insanların profillerine ulaşabilirken, sohbetchat siteleri aracılığı ile hiç tanımadıkları yepyeni insanları tanıma fırsatı yakalayabiliyor ve belki de bu nedenle chat siteleri hala bu kadar yoğun ilgi görüyor. Geçmişte sohbet hatları aracılığıyla yani telefonla tanımadığı insanlarla tanışabilen ve samimiyet kurarak arkadaşlığını bir adım ileri taşıyabilen insanlar, artım tüm bunların internet üzerinden yapabiliyor. Aslında mobil cihazlar sayesinde ücretsiz bir uygulamayı indirerek, tüm bu imkanların çok daha fazlasına sahip olmak da mümkün…

Sohbet sitelerinin hala internet üzerinde en fazla tıklanan siteler arasında yer almasının en büyük nedeni, gerçek hayatta birbirini tanımayan insanların aynı ortamda buluşabilmesi ve bu ortamda birbirleri ile dilediği gibi konuşabilmesidir. Gerçek hayatta insanların kendilerine yarattıkları sosyal statü alanlar, ekonomik gelire göre çevre belirleme, kültürel yapı ya da dini inançlar gibi bariyerler sosyal paylaşım sitelerinde de artık kendini göstermeye başladığından, insanları yeni arkadaşlıklar kurabilmeleri için farklı ortamlara ihtiyaç duyması da oldukça doğal. İnternet üzerinden herhangi bir ağa dahil olmadan yalnızca belirli bir siteye girerek yüzlerce insana ulaşabilme imkanı sağlayan bu siteler, gerçek anlamda keyifli bir ortam sunabiliyor.

Farklı düşünceleri birbiriyle paylaşan insanlar rahat bir şekilde konuşuyor ve tüm bu hizmetlerin tamamı ücretsiz bir şekilde sağlanıyor. İnsanların sosyalleşme ihtiyacını karşılamak için de kullandığı internet, düşünceleri başka insanlarla paylaşma ve farklı bireylerin düşüncelerini öğrenmek isteyenler için önemli bir kaynak olarak da görülebilir. Birkaç saniye içinde yüzlerce insanın bulunduğu ortamın bir parçası haline gelen kişi, yepyeni insanları daha yakından tanıma fırsatı bulabiliyor.

 

 

 

There are currently no comments.