Bakıcı ile çalışmak size pek çok kolaylık sağlar. Kendinize zaman ayırmak, iş hayatınıza odaklanmak, profesyonel destek almak bunlardan birkaçıdır. Beklenti ve ihtiyacınıza göre gündüzlü ya da yatılı bakıcı ile çalışmayı tercih edebilirsiniz.

Günümüzde iş hayatının yoğunluğu, geniş aileden çekirdek aileye dönüş olması, aile büyükleri ile çocuk bakımı konusunda anlaşmazlık yaşanması gibi sebeplerle bakıcı ile çalışmak aileler tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir. Ancak size yardım edecek kişiyi belirlemeden önce ihtiyaç ve beklentilerinizi netleştirin. Bu sayede aldığınız hizmetten memnun kalma olasılığınız yükselecektir. Örneğin; akşam dışarı çıkmanız gerekiyorsa, hafta sonu mesaileriniz varsa, bebek/çocuk bakımında gece de yardıma ihtiyaç duyuyorsanız yatılı bakıcı sizin için daha ideal olabilir. Diğer taraftan ev işleri ile ilgili de desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bunu bakıcı adaylarınızla paylaşmanız, onların bu konuya nasıl baktıklarını öğrenmeniz gerekir. Bakıcınızı belirlemeden önce şu noktaları netleştirin:

  • Bakıcının çalışma süresi ve çalışma koşulları
  • Beklenti ve ihtiyaçlarınız
  • Görev tanımı
  • Bakıcıya ödemeyi düşündüğünüz ücret

Yatılı bakıcı ile çalışmanın avantajları arasında iş hayatınıza tam olarak konsantre olmanız ve sürekli sizi destekleyen birisi olması sayılabilir

There are currently no comments.