Aynı mobilya markalarından alınan yatak odası takımları sebebiyle çoğu insanın yatak odası birbirine göz kırpan bir benzerliğe ev sahipliği yapıyor. Mobilya trendlerini belirleyen Ev Moda gibi markaların tasarladığı özgün mobilya takımları kısa süre içerisinde moda olduğundan, birçok mobilya üreticisi de bu popüler tasarımlarda küçük oynamalar yaparak kendi müşterilerine sunmakta. Bu durum, yeni sezon ürünü olarak lanse edilen yatak odası takımlarının esasen bir geçen senenin katalog ürünlerinin kopyası olmasına sebep oluyor. Son zamanlarda yatak odası takımı dışında takı dolabı veya ayakucu sandıkları gibi tek parça ürünleriyle de dikkat çeken Ev Moda ise özgün tasarımlarıyla yatak odalarına farklı bir şıklık vaat ediyor. Her yıl olduğu gibi bu sene de özgün tasarımlarıyla dikkat çeken markanın 2013 katalog ürünleri, www.evmoda.com.tr adresinden incelenebilir.

Yatak odasına farkı bir enerji katmak isteyen pek çok insan, yeni baştan mobilya satın almaya bütçe ayıramayacağından şikayet ediyor. Aslında tek bir takı dolabı bile bazen büyük fark yaratabilirken, perdelerin değiştirilmesiyle de mekanın sıradanlıktan kolayca sıyrılan bir atmosfer kazanması sağlanabilir. Benzer çiçek desenlerine sahip olan nevresim takımları dahi artık hemen herkesin evinde görülebildiği için yatak odasına farklı bir enerji katmak isteyenlerin sadece nevresimlere güvenmemesinde fayda var. Beyaz fonda kırmızı güllerle süsleyen desenlere sahip olan nevresimlerin artık alışveriş kanallarında çok cüzi rakamlara satıldığını unutmamakta fayda var.

Herkesin yatak odası gibi değil de, kendi karakterini yansıtan bir yatak odasına sahip olmak isteyenlerin küçük dokunuşlarla büyük fark yaratmaya çalışması en doğru karar olacaktır. Yatak başına asılan farklı bir dijital görsel veya tablo dahi bütün mekanın prestijli ve oldukça görkemli bir hava kazanmasına yardımcı olabilir. Ayrıca yatak odasının yüksek yaşam enerjisine sahip olmasını arzu edenlerin, bazı sitelerde verilen tavsiyeleri göz ardı ederek yüksek enerjili sıcak renkleri kullanmaktan da çekinmemesi gerekir. Vurgu rengi olarak belirlenen ve abartıya kaçılmadan küçük yüzeylerde ya da desenlerde kullanılan sıcak renkler, yatak odasının pozitif enerjili şık bir mekana dönüşmesine büyük katkı sağlayabilir.

There are currently no comments.