Ofisler günümüzde standart yapılarından çıkıp daha dekoratif ya da daha kullanışlı yapılarda karşımıza çıkmaktadır. Standart ofis anlayışını bozarak yeni bir çalışma anlayışı getiren ofis bölme sistemleri ofislerin daha özel görünmesini sağlamaktadır. Hem dışarıdan ziyarete gelenler için etkileyici bir görünüm sunan hem de çalışanlara istedikleri özel alanları sunarak konforlu bir çalışma ortamı sağlayan ofis bölme sistemleri üretim materyallerine ve tasarımlarına göre kendi içerisinde birçok kategoriden oluşmaktadır. En sık tercih edilen ofis bölme sistemlerinden bir tanesi ise cam ofis bölme sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cam bölmeler diğer ofis bölme sistemlerinden daha farklı sistemlerdir. Ana malzemesi cam olan bu bölme sistemleri ofis içerisinde dekorasyonun çizgilerini ön plana çıkarmakta ya da yeni bir dekorasyon oluşturmaktadır. Yüzde yüz camdan yapılan bu sistemler çalışanlarınızın da daha iyi koşullarda hizmet vermelerini sağlayarak yapılan işlerin kalitesini de büyük oranda yükseltmektedir. Cam bölme sistemlerinin başlıca özellikleri arasında, ofis içerisinde doğal bir yapı kaynağı oluşturmalarıdır. Aydınlık bir görünüm sunarak daha ferah bir ortam yaratan cam bölmeler, dilenirse özel filtrelerle çalışanların birbirlerini görmemelerini sağlayacak şekilde tasarlanabilir ya da tamamen şeffaf cam tercih edilerek ışığın genel olarak ofisin her noktasına eşit olarak dağılması sağlanabilmektedir.

Cam bölme sistemlerini diğer bölme sistemlerinden ayıran bir diğer özellik ise son teknoloji materyallerden üretildiklerinden dolayı, yalıtım sistemlerinin çok daha iyi ve konforlu olmasıdır. Isı ve ses yalıtımı cam bölme sistemlerinde özel filtre ya da panellerle sağlanmaktadır. Özellikle şeffaf yapıya sahip olan cam ofis bölme sistemleri ortamdaki güneş ışığını daha iyi yayma özelliğine sahip olduğundan ofis içerisindeki ısı dengesinin daha iyi bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Isı yalıtımı sayesinde cam bölmeler büyük ölçüde enerji tasarrufu yapmanızda da etkili olarak, ofis içi ısınma giderlerinize hem de elektrik giderlerinize daha az masraf yapmanızı sağlar.

 

There are currently no comments.