Başta eşarbın altına takılan boneler son zamanlarda tekstilin gelişmesiyle daha farklı tasarlanarak baş örtüsü olarak da kullanılmakta. Son dönemin başörtü modasında modernliğe doğru yol alırken en dikkat çekici modeller bonelerde bulunuyor. Bandanalara benzer nitelikte tasarlanmaya başlanan boneler birçok kombinde hem daha şık hem de daha modern bir görüntü yaratıyor. Aynı zamanda yüzü ön plana çıkarıp, yüz güzelliğini sergilemekten çekinmeyen özgüvenli kadın duruşunun da bir parçası haline geldi. Çeşitli renk ve modellere sahip olması baş örtüsünü sıradanlıktan çıkartıp başörtüsünde modayı yeni bir çizgiye taşıyor. Kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşan bone çeşitleri kısa süre içinde tesettür giyim modasının vazgeçilmezleri arasında en üst sıralarda yer alacak bir moda akımı haline dönüşecek

ABİYELERLE BONE KULLANIMI

Özellikle boyundan ve omuz kısmından işlemeli elbiselerle ya da tuniklerle kullanıldığında çok modern ve sofistike bir görünüme sahip olmak mümkün. İşlemeli ya da bone modelleri abiye kıyafetlerle hem klasik hem de zarif bir tarz yaratıyor. Düz abiye elbiselerle ipek boneler tercih edildiğinde ortaya çıkan renk kontrastıyla bir resimden fırlamış kadar çarpıcı bir görünüm kazanabilirsiniz.

GÜNDELİK HAYATTA BONE KULLANIMI

Birbirinden güzel renkleriyle her kombinle takabileceğiniz boneler gündelik hayatta kullanıldığında daha fresh bir görünüm sağlıyor. Özellikle yaz aylarında bone takarak hem bunaltıcı güneşin baskısını biraz hafifletip daha rahat olurken hem de çok şık görünebilirsiniz. Rahatlık ve şıklığı bir arada sunan boneler spor giysilerle de güzel uyum sağlıyor. Gündelik hayatta desenli ve çiçek baskılı boneler ciddi kurumlarda çalışmayan kadınlar için son derece kullanılabilir bir kombin tamamlayıcı özelliği taşıyor. Mesleki olarak resmi giyinmesi gereken kadınlar düz renkte boneler tercih ederek kendilerine olan güvenlerini tarzlarına yansıtmalarında da kolaylık sağlıyor.

ŞALDAN BOENE YAPIMI
Sadece bone takarak rahat edemeyen ama bonenin görünüşünü sevenler için değişik şal bağlama stilleri arasında bone tarzında şalı örtüp daha sonra kalan uzun kısımları baştan birkaç döndürerek ya da bağlayarak değişik modeller ve tarzlar elde etmekte mümkün.

There are currently no comments.