Kendine özgü coğrafi özellikleriyle eşine az rastlanır türden doğal güzelliklere sahip olan Bodrum, doğası ve tarihsel önemiyle ülkemiz turizminin dünya çapında en çok tanınan merkezlerindendir. Muğla’nın bir ilçesi olarak 90’ların başında küçük bir yerleşim olan Bodrum, 25-30 yıl içinde turizm sektöründeki atılımlar sayesinde hızla gelişti ve ülkemizin de en çok talep gören tatil bölgelerinden birine dönüştü. Antik Çağ döneminde Halikarnassos olarak bilinen bölge, Dünyanın Yedi Harikası arasında yer alan birine ev sahipliği yapmakta ve ayrıca çevrede binlerce yıl öncesine ait pek çok tarihi eser ve yapıt bulunmaktadır. Denizi, turistlerin akın ettiği kumsalları ve keyifli tekne gezileriyle keşfedilen koylarıyla Bodrum bu yıl da binlerce turisti ağırlamaya hazırlanıyor…
Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Mozole zamanla doğal afetler ve çatışmalar yüzünden yıkılmış olsa da mermer taşlar bugün meşhur Bodrum Kalesindedir. Kentin simgesi haline gelen ve karayoluyla bodruma yaklaşanların uzaktan denizle birlikte fark ettiği ilk yapı olan Bodrum Kalesinin inşasında, Dünyanın Yedi Harikasından biri olan bu Mozolenin taşları kullanılmıştır. Bir başka değişle bu harikanın anısı, günümüzde hale Bodrum Kalesiyle birlikte yaşamaya devam etmektedir. 15. Yüzyılda Hıristiyan Şövalyeler tarafından inşa edilen Kale, müzesiyle birlikte kenti ziyaret eden turistlerin uğrak noktalarından biridir.
Günümüzde her farklı sanat dallarından yüzlerce kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Bodrum ve Bodrum Otelleri turistler için gece gündüz birçok alternatif sunmaktadır. Gece hayatının hareketli olduğu bölgede merkezdeki sahil şeridinde bulunan eğlence kulüpleri ve meyhaneler kadar, Yarımada’nın çeşitli bölgelerine dağılan mekanlar da ilgi görmektedir. Denizinin temizliği ve doğasıyla insanı büyüleyen sayısız koyuyla tatilcilere doğayla baş başa zaman geçirme fırsatı sunan Bodrum’da günlük tekne turları da popülerdir.
Avrupa’dan yoğun ilgi gören ve bu yüzden de turistik tesislerin dünya standartlarında hizmet verdiği Bodrum, hizmet kalitesi üst düzeyde olan bir tatil bölgesidir. Her bütçeden tatilcinin beklentilerine yanıt verebilecek kadar çok konaklama seçeneği buluna Bodrum’da rüya gibi bir tatil için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçmeniz yeterli.

There are currently no comments.