Kadınlar için bilekliler her zaman çok özel takılar arasında yer almıştır.  Özellikle içlerinde barındıkları sembolik anlatımları ışıltılarla bir arada mükemmel şekilde yansıtabilme özellikleri sayesinde bilekliklerin kadınlar için değeri uzun süre daha eskimeyecek ve unutulmayacak güçtedir. Bir aksesuar birden fazla şeyi içinde barındırabilir. Hem son derece şık ve sadeyken hem de içerdiği birçok mesaj olabilir. Her mücevherin kesiminin kendine has bir dili vardır. Ve her kesim mücevherin kullanım şekli bu dili ya destekler ya da değiştirir.

Sembollerin ve şekillerin kendine has olan bu aktarım gücü mücevherlerin eşsiz parıltısı ile birleştiği zaman ortaya çıkan görüntü her zaman çok daha çarpıcı ve çok daha anlamlıdır. Güçlü bir motif bir pırlantayla taçlandırıldığında bu onun gücüne güç kata bir özelliktir. Pırlantalar doğada saf bir şekilde en ender bulunan ve işlemesi en zor mücevherler arasında yer alan bir aksesuar türüdür. İşlenmelerinin zorlukları ve çıkarım aşamalarından itibaren değerlendirilmeye başladıkları anda onlara aksesuar demenin bile yetersiz kalacağı bilinen bir gerçek olsa da, modada kendilerine bu şekilde isim bulmuşlardır. Onların bu eşsiz duruşlarını sonuna kadar destekleyen ve anlamlarına anlatım katan şüphesiz ki kullanım ve tasarım şekilleridir.

Bilekliler arasında en çok dikkat çeken modeller arasında yer alan su yolu pırlanta bileklikler tümüyle doğada bulunan saflığın ve gücün en ışıltılı ve en saf temsilcisi olarak karşımıza çıkıyor. Su yolu pırlanta bilekliler doğadan aldığı en saf gücü içinde barındırdığından bileklerin eşsiz zarafetini en ince şekilde ortaya çıkararak gören herkesi kendine hayran bırakırken, aynı zamanda işçilik olarak da çok büyük bir emekle yapılması nedeniyle hediye olarak değerlendirildiğinde manevi olarak büyük bir anlam taşıyor. Su yolu pırlanta bileklikler birçok pırlantanın yan yana diziliminden ve eşsiz zarafetinden oluşurken, kesilen pırlantaların aynı ayar ve aynı şekilde olması evresi büyük özen ve emek gerektiriyor. Sizde bu eşsiz tasarımlara tektaszamani.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

There are currently no comments.