Ülkemizde de evlenme tekliflerinin vazgeçilmez sembolü haline gelen tektaş pırlantalar mutluluğa giden ilk adım atıldıktan sonra kadının bir ömür boyunca parmağında taşıyacağı ve aşkın ölümsüzlüğünü sembolize eden en özel hediyelerden. Pırlanta mağazalarının koleksiyonlarında küpelerden pırlanta kolye ve broşlara kadar pırlantanın eşsiz ışıltısını taşıyan pek çok ürün seçeneği bulunmasına karşın tek taş yüzüklerin yüklendiği anlam itibarıyla özel bir konuma sahip olduğu ortada. Bu özel anlamsa her zaman fiyatla da ilgili değil çünkü bazı pırlanta kolye fiyatları tektaşlardan daha da yüksek olabiliyor ancak yine de bu kolyeler, evlenme teklifi gibi özel bir anın simgesi olan tektaşlar kadar özel anlama sahip olamıyor.
Erkeklerin heyecanının haftalar öncesinden başladığı evlenme teklifi için ne kadar büyük bir sürpriz hazırlanırsa hazırlansın, bu teklifi unutulmaz kılacak olan her zaman için şık ve ışıltısıyla kendine hayran bırakan bir tek taş pırlanta yüzüktür. Kadının hayatının sonuna dek her baktığında bu özel anı hatırlayacağı ve çiftin aşkının ölümsüz olduğunu ifade eden tek taş yüzüklerin seçimindeyse kesinlikle acele etmemek ve tercih sıralamasının ilk sırasında fiyatı değil, güvenilirliği koymak gerekiyor. Pırlantalarda fiyatlar düştükçe her zaman için taşın kalitesi düşmemekte, bazı daha makul fiyatlı yüzüklerde sadece daha düşük karat değerine sahip yani daha küçük taşlar kullanılmaktadır. Aynı kalitede yani berraklık ve renkte ancak farklı büyüklükteki taşların fiyatları birbirinden değişiktir. Bunun için kaliteli ancak sadece daha küçük boyutlu bir taş kullanılan tek taş yüzüklerin fiyatı, aynı kalitede ancak daha büyük karat değerli taşla süslen yüzüklerden daha düşük olabilir.
Fiyatın düşük olması kullanılan pırlanta taşın değersiz olduğu anlamına gelmemesine karşın bu durumun ancak güvenilir satıcılardan alışveriş yapıldığında geçerli olduğu unutulmamalı. Fiyatın tek tercih kriteri olması durumunda ucuza pırlanta tek taş yüzük bulduğunuzu düşünürken maalesef dolandırılıyor olabilirsiniz. Piyasada uzun yıllardır faaliyet gösteren ve müşterilerine güven verdiği için kalıcı olan firmalardan alışveriş yapmayı seçmeniz durumundaysa sertifikalı pırlanta taşların kullanıldığı, gerçek anlamda kaliteli bir pırlanta yüzük aldığınızdan emin olabilirsiniz.

There are currently no comments.