Toplu yaşam alanlarındaki zafiyetler herkesin canını yakabiliyor. Bugün başıma gelmedi yarın da gelmez diye düşünmeyin. Çünkü insanların bu zafiyetlerin ne zaman kurbanı olacağı hiç belli olmuyor. Bir gün yoldan karşıya geçerken yanmayan bir trafik lambası bütün hayatınızın kararmasına neden olurken bazen de her günkü gibi yolda sakin bir şekilde yürürken başınıza gelen bir hırsızlık olayı canınızı en kötü şekilde yakabiliyor. Sokakların dilsizliği yaşanılan bir cinayetin aydınlatılamaması ve arkasında gözü yaşlı bırakılan aileler gibi daha pek çok nedenden dolayı insanların canları yanabiliyor. Peki, bu zafiyetlerden kurtulmanın yolu yok mudur? Tabii ki, var ve üstelik çözüm çok kolay. Toplu yaşanılan mekânlarda insanların başına gelen bu tür olayları engellemenin en kolay yolu ip kamera kurulumu ve  parmak okuma sistemleri ile güvenliği maksimum seviyeye çıkartmaktır.

Sokak ortasında meydana gelen bir cinayette hangi tarafın haksız olduğu ya da bu olayın neden yaşandığına dair bütün soruların cevapları bulunuyor ve olay anına dair bütün deliller bu kamera sayesinde çözüme kavuşuyor. Her şeyin karanlıkta kaldığı günümüzde bütün olayların farkına varılması aslında ip kameralar ile mümkünken neden hala mekânların eski kamera sistemlerini kullanmakta inat ettiği anlaşılamaz.

İp kameraların onarımı ve kurulumu oldukça uygun fiyatlar ile sağlanabiliyor. Ancak eski nesil kamera sistemlerinin kurulumu ve onarımı maalesef çok büyük maliyetler içeriyor. Ayrıca eski nesil kamera sistemlerinin lensleri de eski olduğu için ip kameraların sağladığı muhteşem görüşü sağlayamıyor. Çok sık arıza yapan ve tamiratı kötü olan aynı zamanda lensleri ve görüş açıları kısıtlı olan bütün bunlar yetmezmiş gibi ses sistemi olmayan olsa bile net duyulamayan bir kameranın ip kameralara tercih edilmesi sadece bilgi eksikliğinden ya da yeni nesil teknolojiye uzak olunmasından kaynaklanabilir.

There are currently no comments.