Evinizi yenilemek istiyorsanız ve köklü bir değişim yapmak maksadındaysanız seçiminizi mobilya değişimden yana kullanmalısınız. Duvarlarınızın rengini değiştirmek veya dekorasyonda yeni trendler uygulamaya çalışmak beklentilerinizi tam olarak karşılayacak bir değişimi evinize kazandıramayacaktır. Belki diğer yöntemlerden daha külfetli olabilir ancak tam bir değişim için mobilyaların farklılaşması da şart! Ancak evinizde farklılık yaratmak isterken yanlış tercihler de yapmamalısınız. Özellikle mobilyalarınızı seçerken son derce dikkatli olmalısınız ki seçtiğiniz ürünleri uzun süre hiçbir sorun yaşamadan kullanabilin! Peki, nelere dikkat etmeli, nasıl tercihler yapmalısınız? İşte yanıtlar…
Öncelikle seçtiğiniz mobilyaların zevklerinizin yanı sıra evinizdeki diğer eşyalar ile bir başka deyişle evinizdeki genel atmosfer ile uyumlu olması gerekiyor. Klasik tarzda bir eve sahipseniz modern görünümlü bir mobilya satın almanız, yeni eşyalarınızın evinizde emanet gibi görünmesine yol açacaktır. Uyum gözetmeli ve kaliteden de şaşmamalısınız. Mobilyalar evlerde en uzun süre kullanılan ve aynı zamanda en sık kullanılan eşyalardır. Bu yüzden biraz daha yüksek bir ücret ödemeyi göze alarak kesinlikle kalite düzeyi yüksek olan mobilyaları tercih etmelisiniz. Sıkıştırılmış tahta kullanılarak üretilmiş lan mobilyalar kısa zamanda şişme, çatlama ya da kırılma gibi sorunları yaşamanıza neden olacaktır. Bu yüzden sıkıştırılmış tahta imalatı olan mobilya çeşitlerinden kesinlikle uzak durun! Üzerinde döşemelik kumaş bulunan mobilyalarda da kumaşın kalitesine ayrıca özen göstermeniz gerekiyor. Seyrek dokunmuş kumaşlarla kaplı olan mobilyaların döşemelikleri kısa zamanda daha da incelecek ve yırtılacaktır. Bu durumda ekstra bir masrafa girerek mobilyalarınızın döşemelik kumaşlarını değiştirmeniz gerekecek.
Bu yüzden seçiminizi her daim sık dokunmuş kumaşlarla kaplı olan mobilyalardan yana yapmalısınız. Model tercihi yapmadan önce internette kısa bir gezintiye çıkmanızı ve en yeni modelleri incelemenizi öneririz. Nasıl bir değişim istediğinize bağlı olarak nasıl mobilya modelleri istediğinizi de daha sağlıklı şekilde tespit edebilmeniz için bu gezinti de zorunlu gibi görünüyor. Ardından dilerseniz internetten online olarak, dilerseniz mobilya mağazalarını gezerek ürünleri satın alabilirsiniz. Renk tercihinizi yaparken de açık renklere öncelik tanımanızda fayda var. Evinizi daha ferah gösterecektir.

There are currently no comments.