Bahçe, teras ve verandaları keyifli mekânlara dönüştüren metal bahçe mobilyası dayanıklılığıyla olduğu kadar sunduğu konforla da kullanıcıları rahatlık sunuyor. Ev ve işyerlerin dış mekân düzenlemelerinde sıkça tercih edilen bu oturma gruplarının daha rahat kullanım sunması için son derece basit ve oldukça ucuz minderler yeterli olduğundan, metal oturma grupları için fazla masrafa da gerek yok. Soğuk havadan etkilenmemesinin yanı sıra ilkbahardan sonbahara kadar tüm iklim şartlarında dışarda bırakılabilen bu dayanıklı dış mekân mobilyaları, üretimde kullanılan metal malzemeyle nesiller boyu kullanım imkânı sağlamakta. Şık bir bahçe mobilyası tercihi olmanın ötesinde dayanıklı yapısıyla her sene bakımdan geçmeye ihtiyaç duymaması, bu metal malzemeli oturma gruplarını, oteller gibi hizmet sektörünün büyük ölçekli işletmeleri için de cazip hale getiriyor.
İklimsel şartlara maruz kalan ve birkaç yılı bulmadan dış yüzeyleri yıpranan bahçe mobilyaları için en büyük problem, düzenli olarak uygulanması gereken bakım işlemleridir. Bakıma ihtiyaç kalmaması için gün boyunca güneşlik ve güneş şemsiyeleri sayesinde güneşten, yağıştan korunarak kullanılan bahçe mobilyaları akşam saatlerinin ardından kapalı bir mekâna alınabilir. Ne var ki onlarca değil, binlerce kişiye hizmet veren büyük ölçekli oteller için bu kadar fazla sayıda açık hava mobilyasının her gün içeri taşınması başlı başına bir sorundur. Bu taşıma işlemi için yoğun işgücü gerekmesinin yanı sıra bu kadar fazla sayıda mobilya parçasının istiflemek için de bir hayli geniş depolara ihtiyaç vardır.
Büyük ölçekli ticari işletmelerden kafe ve restoranlara kadar dış mekânda kullanılan oturma gruplarını her gün depolara kaldırarak, korumaya almakla uğraşmak istemeyen tüm işletmelere büyük kolaylık sunan metal malzemeli bahçe mobilyaları sayesinde mobilyalar tüm yıl boyunca açık havada bırakılabilir. Yağış ve doğrudan güneş ışınlarına maruz kalan minderlerde yıpranma olmaması için mevsim değişikliklerinde sadece minderlerin toparlanması yeterli olacaktır. Bu konforu arttıran minderler kolay bir şekilde yıkanabildiğinden, temizlik işlemleri de kolaylaşır. Metal malzemeli dış mekân mobilyalarıysa hortumla su tutarak bile kısa sürede temizlenebilir ve zahmetli temizlik işleri olmadan ilk günkü görünümünü geri kazanabilir.

There are currently no comments.