Dava süreçlerinde, bireyler tarafından en önemli olan şey, davanın olabildiğinde hızlı bir şekilde sonuçlanmasıdır. Çünkü açılan konu ne olursa olsun uzun süreli davalar taraflar açısından maddi ve psikolojik olarak oldukça zorlu zamanlar içermektedir. Bireylerin dava süreçlerinde en çok etkilendikleri psikolojik etmenlerdir. Uzun süren ve bir türlü sonuca varılmayan duruşmalar, taraflar üzerinde zamanla büyük bir baskı yaratır. Ne oldu, ne olacak düşüncesi zamanla insanların içinde öfke duygusunu tetikleyerek dava sürecinin gergin bir sürece dönüşmesine neden olur. Bu nedenle açılacak olan davanın en kısa sürede sonuçlanması büyük önem taşımaktadır. konusuna göre süreci değişen davalarda, süreci olduğundan daha kısa sürede sonuçlandırmak ve aynı zamanda uzun sürecek davalarda tarafı bu duruma psikolojik olarak hazırlamak tutulan avukatın görevidir. Konusu ne olursa olsun açılan ve açılacak olan her davada alanında uzman bir avukatla çalışmak hem sürecin daha kısa olmasını hem de tarafınıza herhangi bir haksızlık yapılmamasını sağlayacaktır.

Yasalara hakim olan ve mahkemenin ne demek istediğine hakim olan Maltepe avukatlık bünyesindeki avukatlar davalarınızın en kısa sürede sonuçlanması için ellerinden geleni yaparlar. Dava açılmadan önce konu hakkında kapsamlı bir araştırma yaparak iyi bir dava stratejisi belirleyen Maltepe avukatlık bünyesinde çalışan avukatlar tüm somut delilleri mahkemeye bir anda sunarak ellerindeki kozları açık açık tüketmezler. Bunun yerine davanın açılması ve lehinize bir izlenim oluşması için gerektiği kadar kanıtı sunan avukatlar, geri kalanları ise dava sürecine saklarlar.

Bu sayede dava sürecinde, aleyhinize olabilecek bir itiraza karşı, davayı yeniden sizin lehinize dönüştürmek ve mahkemeyi bu yönde olumlu olarak etkilemek içinde önlem almış olurlar. Maltepe avukatlık bünyesinde çalışan avukatlar alanında son derece uzman ve her şeyi planlayarak yapan avukatlara sahiptir. Planlı bir dava yürütülmesi sayesinde, sizin için en olumlu sonuçlar dava sonunda alınması büyük bir yüzde de olası durumdur

There are currently no comments.