Traverten yapılar doğada kendiliğinden oluşan taşlardır. İşlenerek mermer haline getirilen traverten yapılar mimari açından da, dekorasyon açısından da bulundukları ortama uyum sağlayarak harika bir görünüm yaratırlar. Doğal su kaynaklarının içerdiği mineral yapılarından zemine çökerek oluşan traverten yapılar renklerini kaynak sularının içermiş olduğu minerallerden almaktadırlar. Light traverten taşların oluşumuna ise tıpkı silver travertenler gibi az rastlanmaktadır. Traverten taşların üzerinde bulunan desenler, taşların sıcak sudan ya da yer altında bulunan soğuk sulardan oluşmasına bağlı olarak gelişmektedir. Oluşum sürecinde suyun ısı dengesine göre çatlamalar yaşayan taşlar üzerinde farklı desenler oluşmaktadır. Doğal mermer taşlardan zemin, duvar ya da tezgah üreten firmalar ise bu taşların yapısını ve desenini bozmadan taşları sadece doğal kaynaklarından çıkartmaktadır.

Doğal taş mermer üretimi konusunda uzman firmalardan bir tanesi olan Yağız Doğal Taş, mermerlerinin işlenme aşamasına çok dikkat etmektedir. Bunun en büyük nedeni zemine uygun hale getirilmek için işlenmesi gereken light traverten mermerler yanlış bir işleme maruz kalırsa, çıkarılan taşın özelliğini kaybedeceğinden kaynaklanmaktadır. Bu durum taşın desenlerinin bozulmasına, parlaklık kaybına ya da yapı dayanıksızlığına neden olacağından taşın işlenme evresi son derece büyük bir önem taşımaktadır. Bu konuda müşterilerine tam bir güven sunan Yağız Doğal Taş, doğal taş mermer üretimi yapan firmalar arasında en iyilerinden ve en güvenilirlerinden bir tanesidir.

Light traverten mermerler dekorasyon açısından oldukça güçlü yapılardır. Bulundukları ortamda daha özgün bir görünüm yaratan light travertenlerle baştan aşağıya yeni bir dekorasyon yapmak da son derece mümkündür. İsteğe göre zemine ya da duvara uygun bir halde tasarlanabilen doğal taş mermer yapılar aynı zamanda, diğer mermerlere göre kullanım olarak çok daha dayanıklı ve çok daha uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Sudan ve nemden etkilenmeyen doğal taş mermerler uzun yıllar boyunca çatlama ya da kararma sorunları meydana gelmeden rahatlıkla kullanılabilirler.

There are currently no comments.