Yaz sıcaklarında dışarda zaman geçirmek isteyenlerin gitti kafelerde dikkat ettiği ilk şey, işletmenin dış mekânda kullandığı şemsiyeler ve sandalye, koltuklar. Rahatlığı etkileyen en önemli unsurlar mobilyalar ve güneş şemsiyesi olduğundan, ticari işletmelerin müşteri memnuniyetini direkt etkileyen bu iki unsura özellikle dikkat etmesi gerekiyor. Satın alma aşamasında güneş şemsiyesi modelleri ve mobilyalar arasında dolaşan işletme sahipleri bazen bütçesinin büyük bölümünü mobilyalara harcıyor. Güneşten koruma imkânı sunan şemsiyeleri, fazla harcama yapılması gereksiz basit aletler olarak gören bu işletme sahipleri ise ne kadar büyük bir hata yaptığını maalesef iş işten geçtikten sonra harcıyor. Oysa bu şemsiyeler, dış mekânda kullanılacak mobilyalar kadar önemlidir.

Şemsiyelerin bu kadar önemli olması, kafe müşterilerinin memnuniyetini doğrudan etkileyen unsurlar olmasıdır. Zira ne kadar rahat koltuklarda oturuyor olursa olsun, hiçbir insan yaz mevsiminde ve hele ki öğlen sıcağında yüzüne güneş ışınları gelmesi halinde rahat edemez. Gölgelik bir alandaysa oturduğu mobilyalar üst düzey bir konfora sahip olmasa ve hatta mobilya yerine basit bir ahşap işkembeye oturuyor dahi olsa müşteri gölgelik alanın sunduğu serinlik sayesinde memnun kalabilir. Aynı şekilde yağmur çiselemeye başladığında oturduğu mekânın ne kadar rahat mobilyalara sahip olduğundan çok ıslanıp ıslanmadığıyla ilgilenecek olan müşterilerin memnuniyetini devamlı kılabilmek adına, işletme sahipleri bütçesinin önemli bir bölümünü şemsiyeler için ayırması gerektiğini unutmamalıdır.

Yaz veya kış demeden sürekli rüzgar alan deniz kenarı veya yüksek yapıların terası gibi dış ortamlarda kullanılan şemsiyelerinse iskelet yapısı ve üretim malzemesinin kalitesiyle bu zorlu çevresel şartlara dayanabilecek kalitede olması gerekir. Sert rüzgarlar nedeniyle kırılacak kadar kalitesiz bir iskelete sahip Uzakdoğu malı güneş şemsiyeleri ucuz olduğu için cazipmiş gibi görünse de, kullanım dışı kaldıklarında işletme sahiplerine şemsiye için tekrar masraf yaptıracaktır. Bu şemsiyeler için sürekli masraf yapmamak isteyenlerinse en baştan kaliteli ürünlerden yana seçim yapması, bunun içinse bütçesinin önemli bir bölümünü güneş şemsiyeleri için ayırması şarttır. Piyasada yerli ve yabancı üretim olan pek çok kaliteli güneş şemsiyesi bulunuyor ve bu şemsiyeler artık online, adrese teslim şekilde satın alınabiliyor.

There are currently no comments.