İş ve sosyal güvenlik hukuku iş veren ve işçinin aralarında ki en uygun ilişkiyi belirleyen yasal olarak iki tarafı da koruyan ve oluşan sorunların hepsini kapsayan bir hukuk dalıdır. İşçi ve iş veren arasında çıkan sorunların yargıya taşındıkları durumlarda açılan her davayla iş mahkemeleri ilgilenmektedir. Örneğin tazminat davası, sigorta davaları, çalışma güvenliği gibi konuların çözüme ulaştırılmaya çalışıldığı yer iş mahkemeleridir. Özellikle maddi tazminat davaları ve sosyal güvenlik davaları süreç olarak uzun süren bir zamana dağılan davalardır. Mağduriyetin giderilmesi için bu davalarda kanıt toplamak ve mahkemeye sunmak mecburi olduğundan mahkemenin bu delilerin doğruluğunu test etmesi zaman alan bir süreçtir. Bu süreç hem işçi hem de iş veren arasından stresli olduğundan bu konuda onu rahatlatacak, iş hukukuna hakim, onu iyi savunabilecek bir avukata ihtiyacı vardır. Maltepe avukatlık hizmetleri size bu alanda son derece uzman hizmet anlayışıyla hizmet vermektedir.

İş ve sosyal güvenlik hukukuna ve hukuki son düzenlemelere hakim olan avukat kadrosu ile Maltepe avukatlık hizmetleri sürecin psikolojik ağrılığını atlatmanız ve mağduriyetinizin kaldırılması için size gerekli desteği vermektedir. Haklının korunması inancına dayanan hizmet anlayışıyla sizin için şikayetçi olduğunuz tüm unsurları dikkatlice inceler ve gözden hiçbir detay kaçırmazlar. Bu süreç içerisinde tek başınıza atmanız gereken adımlar konusunda da danışmanlık hizmeti vererek süreci psikolojik olarak en sağlıklı süreçte atlattığınızdan emin olurlar. Bunların yanı sıra mahkemeye başvurulacak dava dosyasını sağlam kanıtlardan oluşan bir dosya haline getirerek ilk incelenmede  bile mağduriyetinizin açıkça belli olacağı bir sunum yaparlar.

İş mahkemeleri kanıt sistemine dayalı işleyen bir süreç olduğundan kişinin mutlaka iyi bir avukata ihtiyacı vardır. Yapılan mağduriyetin mahkemeye kanıtlanması ve uygun yasaların işleme konulması süreci kişiler için özellikle tazminat davalarında zorlu bir süreç olduğundan hizmetine başvurulan avukatın iş kanunu ve iş fesih sözleşmelerine son derece hakim olması büyük önem taşımaktadır. Maltepe avukatlık tüm bu hizmetlere hakim bir kadrodur.

 

There are currently no comments.