Ülkemizdeki en popüler bahis oyunu olan İddaa artık dijital ortamda oynanıyor. Bahsin kalbinin attığı popüler onlineİddaa siteleri her gün on binlerce oyuncuyu ağırlarken, zamanında hemen her yerde karşılaşılan İddaa bayilerinin sayısı da günden güne azalıyor. İnternet üzerinden İddaa oynamanın birçok avantajı bünyesinde barındırması ilginin katlanarak artmasını sağlarken, bu ilgi artışında mobil uygulamalarla sunulan pratikliklerin de katkısı çok büyük. Google üzerinden her gün on binlerce İddaa tahminleri, hazır kuponlar, tüyolarla ilgili aramalar yapılırken birçok oyuncu nasıl daha fazla kazanacağını ve nasıl kupon tutturabileceğini sormaya devam ediyor. Aslında futbol topunun yuvarlak olması yani oyunun kendi bünyesinde ciddi oranlı bir şans faktörünü barındırması, İddaa için verilen kesin formüllerin de gerçekdışı olmasına sebep oluyor.

Kim ne derse desin, İddaa’da kupon tutturmak veya yüksek meblağlar kazanmak için sürekli olarak uygulanabilecek bir taktik bulunmuyor. İlk golü kimin atacağı gibi rasyonel olarak el alındığında önceden futbolcuların veya teknik adamların kendisinin dahi bilmediği bir bilgiyi önceden bilmek güç de değil, direk olarak imkansız. Aynı şekilde her hafta nasıl oynanan kuponların tutturulacağı da zaten kimsede olmayan bir bilgidir. Zaten bu tür bir taktik olsa yani herhangi bir kupon yapma tekniği geliştirerek her hafta İddaa’dan para kazanmak söz konusu olsa, emin olun ki kimse bu taktiği internet üzerinden binlerce insanla paylaşmayacaktır…

İddaa oyununda her oyuncu iki ana seçenek arasında tercih yapar: yüksek meblağlar kazanmak için sürpriz oynamak ve banko oynayarak az ama öz kazanmak. Bu iki seçenek dışında farklı varyasyonlar olmasına karşın mantık her zaman aynıdır. Oyuncular az riske girerek kuponunu tutturmak ancak “sembolik” bir meblağ kazanmak ile haftalarca ve belki de aylarca denemesine karşın sürekli başarısız olmasına karşın gerçekleşmesi halinde gerçek anlamda “para” kazanacağı yüksek rizikolar üzerine oynamak arasında tercih artar. Girilen risk yani oynanan ihtimaller düştükçe kazanma ihtimali de azalır ancak kuponun tutması halinde kazanılacak meblağ da ters orantılı şekilde artar.

There are currently no comments.