Düzgün ve güzel görünümlü bir göz makyajı yapmak çok zordur. Yapılan makyajın en önemli ve en zor noktasıdır. Bu aşamadaki en önemli ürünler ise fırçalardır. Kullandığınız renkler kadar önem taşırlar. Kısacası göz makyajının her aşaması ve kullanılan ürünler çok önemlidir. Kullandığınız her renk için en az bir fırça sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun yanında minimum bir tane karıştırma fırçası renk geçişlerini düzgün ve güzel bir şekilde sağlayabilmeniz için çok önemlidir. Göz makyajına başlamadan önce göz kapakları için üretilmiş bazlar var. Bu tür ürünleri kullanmak farınızın daha kalıcı olmasını sağlar. Eğer bu tür bir ününüz yok ise az miktarda bir kapatıcı ya da aydınlatıcıyı göz kapağınıza uygulamak da aynı işlevi görebilir.

Hangi mevsimde olunursa olunsun gözün iç kısımlarına her zaman daha aydınlık renkler kullanılmalıdır. Bu renk seçimi gözlerin daha aydınlık ve dikkat çekici görünmesini sağlar. Gözün merkezinden uzaklaşıldıkça daha koyu tonlar kullanmak gözlerinizin daha çekici gözükmesine yardımcı olur. Her mevsimde bu uygulama iyi sonuçlar verir. Renk geçişlerini karıştırma fırçası ile vermek önemlidir. Düzgün yapılamayan bir karıştırma ve dağıtma işlemi istenilen görünümden uzaklaştırıp istenmeyen bir sonuç ortaya çıkarabilir. Gözün en uç noktasına gelindiğinde daha koru bir renk ile çok hafif yapılan bir işlem gözlerin daha çekik gözükmesini sağlayabilir. Eyeliner kullanımı da makyajda istediğiniz güzellik etkisini yaratmak için önemli bir noktadır.

Eğer makyajınızda eyelinera yer veriyorsanız çok dikkatli olmalısınız. Eyelinerı düzgün kullanabilmek için yardımcı aparatlar var ancak birine sahip değilseniz eyelinerı gözün merkez kısmından başlayıp uygulayabilirsiniz. Eyeliner kuyruğunu ise iki gözün de göz kapağına sürdükten sonra yapmanız tavsiye edilir. Bu yöntem daha kolaydır. Eyelinerı oldukça ince çekmek daha iyi bir görünüm sağlar. Göz altlarınıza ise göz kapağınızda kullandığınız tonları kullanmak gözlerinizin daha güzel görünmesine yardımcı olur. Ancak göz kapağınızda kullandığınızdan daha hafif bir şekilde kullanmalısınız. Toprak tonlarının kullanımında daha doğal bir görünüm yakalamanıza yardımcı olur. Göz makyajı ile alakalı merak ettiğiniz diğer tüm bilgilere Esra’nın Portesi’nden ulaşabilirsiniz.

There are currently no comments.