Son zamanlarda en moda trendler arasında karşımıza çıkan durumlardan bir tanesi ise kendin yap işleri. Kendin yap seçeneği modern yaşam içerisinde kendine yer edinmiş ve bir nevi annelerin aman dışarıda para vermeye ne gerek var cümlesinden yola çıkılarak elde edilmiş bir sonuç olmanın yanı sıra, mobilya ve giyim ürünlerinin satış marjı nedeni ile sürekli birbirlerine benzer yapıda olmasından sıkılan ve özellikle kendine ait bir şeyler yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir seçenek olarak karşımıza çıktığı. Tabi ki de kendin yap seçeneğinin hazır ve popüler markalara oranla daha uygun maliyette olduğu söylenebilir ancak maliyetin en aza yakın olduğunu savunmak dekorasyonunu ve tasarımlarını kendi yapanlara büyük bir ölçüde haksızlık olacaktır gerekli materyaller bulunmaktadır.

Kendin yap işlerinin yanı sıra evlerde bir o kadar güzel bir yere sahip olan ve hem dekorasyonu güçlendirecek hem de evin içerisindeki atmosferin sürekli olarak yenilenmesine yardımcı olacak en güzel dokunuş süs bitkileridir. Süs bitkileri alet edevatla yapay malzemelerden yapabileceğiniz değil, zamanınızın bir kısmını vererek büyüteceğiniz çiçeklerdir. Dekorasyonun yanı sıra ev ortamının keyifli bir yapıda olması ve bütünlük sağlanması için çevrede mutlaka bitki olması gerekmektedir. Evde bakıma uygun olan en güzel bitkilerden bir tanesi, dışarıda zor koşullar altında yaşamını idame ettirmeyen orkidelerdir. Orkideler oldukça hassas çiçekler olmakla birlikte özenli bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Evde orkide bakımı için, orkidelerin yaz ve kış aylarında değişen ihtiyaçlarını bilmeniz sağlıklı bir orkide yetiştirmeniz için son derece yeterli olacaktır.

Evde orkide bakımı esnasında iyi gözlemlenmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi orkide yapraklarıdır. Orkide yapraklarının kurumuş ya da çürümüş olmamasına dikkat etmeniz, kuru yapraklar ile karşılaşırsanız çiçeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümeye ve çiçek açamaya devam etmesi için mutlaka bu yaprakları budamanız gerekmektedir.

There are currently no comments.