Evinin temizliği konusunda titiz davranan ancak hayat şartları, sağlık sorunları, zaman yönetimi, çocuklar veya iş hayatı yüzünden yaşam alanını arzu ettiği şekilde temizleyemeyenler gündelikçi tutarak bu ihtiyacın üstesinden gelmeye çalışmıştır. Farklı sebeplerden dolayı ev temizliği konusunda dışardan yardım alan ve bunun için de göz ardı edilemeyecek meblağlar harcayan kadınların büyük bölümüyse tüm bu harcamaya karşın aldığı hizmetten memnun kalmıyor. Tutulan gündelikçi işin başında ne kadar ümit vaat eder şekilde konuşursa konuşsun iş temizliğe geldiğinde, istenen titizlik gösterilmiyor. Kimi kadınlarsa belli bir aşamadan sonra temizlikçi tutmasına karşın kimi zaman gündelikçiyle birlikte çalışıyor kimi zamansa gündelikçi evden ayrıldıktan sonra temizlik malzemelerini alarak kendisi ikinci bir temizliğe koyuluyor.

Temizlikçi tuttuktan sonra memnun kalınmadığı için evin tekrar temizlenmesi veya belli yerlerin silinmesi, süpürülmesi şüphesiz hem harcanan paraya yazık eder hem de zaman kaybına yol açar. Ev temizliği hizmetleri için profesyonellerden yardım istemekse senelerdir yaşanan tüm bu sorunlarla, geri dönmemek üzere vedalaşma anlamına gelir. Bu şekilde kurumsallaşmış bir firmadan yardım alınması ve temizlik işlerinin ağır yükünden kurtulması, bazı kadınların zannettiği gibi sadece yüksek gelirli kişilere özgü bir lüks de değil. Aksine çoğu kadın anlaştığı gündelikçilere, profesyonel bir firmayla anlaşması durumunda yapacağı ödemenin çok daha fazlasını yapabiliyor. İstanbul genelinde hizmet veren ev temizliği firmaları arasında gerçek anlamda makul fiyatlar talep eden ve üstelik temizlik işleriyle ilgili sunduğu tüm hizmetlerde memnuniyet garantisi veren onlarca şirket bulunuyor.
Bu şekilde profesyonellerden yardım almanın pek çok avantajı bulunuyor ki, bunların başında yasal faaliyet gösteren bir firmayla muhatap olunması geliyor. Firmanın sektörde kalıcı olması için müşterilerinin memnuniyetini mutlaka sağlaması gerekirken bu yapmanın tek yolu, verilen ev temizliği hizmetinin memnuniyeti garanti edecek şekilde yapılmasıdır. Bu doğrultuda sorumluluk bilinci olan çalışanları işe alan temizlik firmaları, çalışanlarının çıkarttığı işi sürekli denetlemekte ve hizmet verdiği müşterilerinin geribildirimlerine de önem vermekte. Şirkette çalışan temizlikçilerin işine devam etmesi için hizmet alan müşteriden olumlu geri dönüş alması gerektiğinden, çalışanlar da ev temizliğinde titiz davranıyor.

There are currently no comments.