Elektronik sigara likitleri kullanıcılarının makinelerinde kullandığı aroma ve nikotin içeren bir çeşit e-sigara sıvısıdır. E-Likit kullanıcıları, sigaradan kurtulmak için bu likitler ile çalışan elektronik sigara kullanır. Likit içeriğindeki VG(Bitkisel Gliserin) ısıtılarak buharlama sonucu teneffüs edilerek solunur. Nikotin ihtiyacınızı karşılaması için, içerisine nikotin ve güzel koku için aroma ile karıştırılarak üretilir. Likit içeriği, efektörler hariç 4 bileşenden oluşur. Efektörler genelde aromayı artırma, tatlandırma, demlenme süresini kısaltma gibi etkenler için kullanılır. Likitlerde efektör kullanılması tavsiye edilmez. Efetörler sağlığa zararlı bileşenler olarak kabul edilmektedir. Bazı ithal premium likitlerde efektör kullanıldığı bilinmektedir. Yerli likitlerin %90’ına yakında ise efektör kullanılmaktadır.

Likit Bileşenleri

  • VG(Bitkisel Gliserin
  • PG(Propilen Glikol)
  • Nicotine(Nikotin)
  • Aroma(Tatlandırıcı)

Her bileşen likitlerde farklı oranlarda bulunabilir. Örğ; %80VG %20PG ve aroma olabilirken, %50 %50 VG/PG oranlarında olabiliyor. 0MG(miligram) ile 50MG arasında nikotin oranlarına sahip likitler üretilmektedir.

0MG ile 18MG arasında nikotin oranına sahip likitler elektronik sigaralarda kullanılırken 18MG üzeri likitler genelde Pod Mod olarak bilinen yüksek dirence sahip makinalarda kullanılır. Likit üreticileri genelde 18MG üzeri likitler üretirken salt nikotin kulanırlar. 18MG üzeri likitler normal içime uygun olmadığı ve içimi çok zor olduğu için salt nikotinli likit sadece pod mod kullanıcıları için için önerilir.

There are currently no comments.