Temiz konusunda titiz olan, evinin veya işyerinin her zaman tertemiz olması için üşenmeden temizliğe düzenli zaman ayıranların bile zorlandığı halı temizliği özellikle döşeme olarak kullanılan halılar söz konusu olduğunda içinden çıkılmaz bir sorun halini alır. Duvardan duvara kaplama halıların sunduğu konfor ve mekâna kattığı estetik değer, kullanımla birlikte oluşan lekeler ve süpürmekle çıkmayan kirler nedeniyle yerini can sıkan bir probleme bırakabilir. Aslında zemin döşemesi halılarda oluşan lekeler ve dipte biriken kir sebebiyle sorun yaşamamak için en başından yerinde halı yıkama hizmeti veren temizlik şirketlerinden yardım istenmeli yani sorun ortaya çıkmadan çözülmelidir. Ancak çoğunlukla ev ve işyeri sahipleri halıları kendi başına temizleyebileceğini düşünüyor.

Zemin kaplaması olarak kullanılan duvardan duvara halıların ev tipi elektrikli süpürgelerle derinlemesine temizlenmesi mümkün değildir ve bu sebeple boşu boşuna zaman harcamadan, halılarda çıkmayacak lekeler oluşmasını beklemeden temizlik şirketleriyle iletişime geçmek gerekir. Bu firmaların her bütçeye uygun yerinde halı yıkama fiyatları sayesinde bütçe yoran harcamalara da artık gerek kalmadı. Firmaya vereceği parayı düşünerek halıları kendi başına temizlemeye kalkışanlarsa olur olmadık kimyasalları kullanıyor ve zarar gören halıların yenisiyle değiştirilmesi çok daha yüksek masraf yapılmasına yol açıyor. Birkaç liranın hesabını yaparken tüm zemin döşemelerini yenisiyle değiştirmekle uğraşmamak adına en başından işi uzmanına bırakmakta yarar var.

Yerinde halı yıkama hizmetlerinde sıradan temizlik ürünleri ve araç gereçler değil, özel vakum makinaları ve halı şampuanları kullanılır. Halıların kısa sürede dibine işleyerek kirleri üst bölüme çıkartan ve katılaşan artıkları çözen halı şampuanlarının uygulanmasının ardından kullanılan vakum makinalarıysa elektrik süpürgesiyle kıyaslanmayacak kadar yüksek emiş gücüne sahiptir. Bu yüksek emiş gücü sayesinde halının ilmek arasında biriken kirler bile kısa sürede temizlenebilir. Vakum makinası ve özel temizlik malzemeleriyle yapılan halı yıkama işlemleri, halılardaki akar ve mikroorganizmaların da temizlenmesini yani halıların hijyenik kullanım sunmasını sağlar. Zamanla mikrop yuvasına dönen, solunum yolu hastalıklarına kapı aralayan halılar yüzünden sağlığınızdan olmamak için profesyonel ekiplerle çalışan temizlik şirketlerinden yardım isteyin.

There are currently no comments.