Şirket kurmak için ihtiyaç duyulan işyeri kiralama maliyetinden kurtulmanızı sağlayan sanal ofislerle şirketinizin yasal kurulum adresini kiraladığınız sanal ofis olarak gösterebilir, telefonlarınızın profesyonel sekreterlerce yanıtlanmasını sağlayabilir ve kargo iletilerinizin sizin için teslim alınmasını sağlayabilirsiniz. Sanal ofis fiyatları yeni bir işyeri kurmakla kıyas kabul etmeyecek kadar cazip olduğundan özellikle yeni bir firma kurmak isteyen genç girişimciler, bu ihtiyaca pratik ve ekonomik çözüm sunan hizmetleri giderek daha fazla tercih ediyor. Artan ilgiye paralel olarak sanal ofis firmaları daha geniş içerikli ve çeşitli ofis seçenekleri sunarken yine de bu hizmetlerin tüm işletmeler için uygun olmayabileceğini de unutmamak gerekmekte.
Home-Office yani evden çalışan kişilerle gün boyu sahada veya şantiyede görev yapan işletme sahipleri için uygun seçenek olan sanal ofisler basitçe; sadece bir ofise ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kısa süreliğine kullanabileceğiniz, şık ve oldukça prestijli çalışma alanlarından belli süre dâhilinde faydalanma hakkını satın almanızdır. Bu kullanım hakkı ise tercihinize ve bütçenize göre ayda birkaç saat de, haftada birkaç saat de olabilir. Tabi dilerseniz her gün, birkaç saatliğine de kiraladığınız sanal ofisinizi kullanabilirsiniz. Günlük birkaç saatliğine şık ve gösterişli bir ofis ortamında çalışabileceğiniz bir paket almanız durumunda günlük müşteri görüşmelerinizi de bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Müşterilerinize dışarda değil, kendinize ait ve şehrin en prestijli yerlerinde konumlanan bir ofiste randevu vermeniz şüphesiz daha olumlu bir izlenim bırakmanıza yardımcı olur.
Sanal ofisleri kiralayan şirketlerin kendi çalışanları bulunur ve bu çalışanlar ofisin günlük temizliğini düzenli olarak yapar. İnternet veya elektrik faturalarını ödemekle uğraşmadığınız, kiralayan firmanın bu tür hizmetleri kendisinin ödediği sanal ofislerde ayrıca gelen müşterileri karşılayan bir resepsiyon görevlisi ve profesyonel sekreterler bulunur. Bu sekreterler şirketinizi arayan müşterilerin çağrılarını ofisteyseniz odanıza veya dışardaysanız cep telefonunuza yönlendirebilir, eğer müsait değilseniz sizin için not alabilir ve bu notları da gerek SMS gerekse e-posta yoluyla hemen size iletebilir. Çay, kahve servisinin yapıldığı ve projeksiyon cihazlarının bulunduğu geniş toplantı salonlarının bulunduğu bu ofislerin şirketin kurulumu için gereken firma adresi olarak gösterilmesi mümkündür.

There are currently no comments.