Tatilcilerin Ege ve Akdeniz kıyılarında daha önce defalarca kez gördüğü yerlere gitmek yerine artık yurtdışı tatil fırsatlarını değerlendirmek istemesi, turizm ve seyahat acentelerinin yurtdışı tatil turu satışlarında her yıl artış yaşanmasına yol açıyor. İlk defa yurtdışına çıkarak tatil deneyimi yaşayacak olanların klasikleşen tercihi İtalya ve Fransa turları olurken, bu iki popüler ülkeyi daha önce görenlerse farklı tatil paketlerini değerlendirmenin peşine düşüyor. tatileksper.com gibi popüler turizm ve seyahat acentesi siteleri her gün binlerce kez tıklanırken, acenteler de geçmişe kıyasla artık çok daha geniş bir yurtdışı tatil paketi yelpazesi sunuyor. Haftalık Avrupa turları, çoğu tatilci için hem ekonomik yönden en karlı hem de gezi güzergahı açısından en avantajlı seçenek olarak cazip bir alternatif olmaya devam ediyor.
Tek bir Avrupa ülkesindeki birkaç yeri görmek yerine serbest dolaşım izninin avantajlarını değerlendirerek bir hafta boyunca farklı ülkeleri gezen tatilciler, Avrupa turlarıyla tek bir tatil programı dahilinde çok geniş bir alanı gezebiliyor. Tabi Avrupa dışında Dubai turları, Akdeniz tekne turları ve okyanus ötesi Latin Amerika turları gibi her yıl biraz daha fazla ilgi gören farklı yurtdışı tatil seçenekleri de mevcut. Yazın ortasında Dubai’nin kavuran sıcaklarında tatil yapmak özellikle sıcakla arası pek iyi olmayanlar için cazip bir seçenek olmamasına rağmen ülkemizde yüksek sezon yaşanırken, Dubai tatillerinin fiyatları çok ciddi şekilde düşüyor ve cazip indirimlerden faydalanarak tatil nispeten daha ucuza getirilebiliyor.
Yurtdışında tatil için komşuyu tercih ederek, ülkemizdeki marka haline gelen turizm bölgelerinde ve meşhur beş yıldızlı otellerde yapılacak tatil için ayrılacak bütçe ile çok daha keyifli bir tatil yapılması da mümkün. Zira ülkede ekonomik anlamda işler pek iyi gitmediği için turizmciler fiyatları indiriyor ve bu sayede aslında hiçbirimizin pek de yabancı olmadığı bir kültür ve doğaya sahip olan Yunanistan’da tatil yapmak daha da avantajlı bir tercih haline geliyor. Rezervasyon işlemlerini yüksek sezona bırakanların indirimli fırsatları değerlendirmek için farklı tatil paketlerine göz atmasında yarar var.

There are currently no comments.