Mevsim değişikliklerinin cilt tiplerini değiştirme özelliği vardır. cildin kollajenik yapısı mevsim geçişlerinden ve hava koşullarının olumlu veya olumsuz etkilerinden hemen etkilenir. Bu durum kendini cilt yüzeyinde belli etmeye başlasa da, kimi zaman sadece akne görünümü  olarak karşımıza çıkar kimi zaman ise cilt tipinde yoğun bir değişime sebep olabilir.  ani bir cilt tipi değişikliği sonucunda ciltte pullanma ya da yüz lekeleri gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu gibi problemler cildin o anki kollajenik dokusu zedelenmiş olduğu için kalıcı sorunlar haline gelebilmektedir. Bu gibi sorunlara maruz  kalmamak için cilt tiplerine özel olarak üretilen dermokozmetik ürünlerin kullanması gerekmektedir. cilt sağlığını korumak için cilt tipine göre ürün kullanımı oldukça önemlidir. Her cilt yağısına göre cildin ihtiyacı olan nem ve mineral oranı farklıdır. Cildin günlük mutlaka alması gereken bir nem oranı vardır ve bu oran net olarak cilt tipine göre ayarlanabilir. Cilt tipinizi bilmek ve buna göre ürün kullanmak için bir ürün kullanmadan önce mutlaka alanında uzman bir dermatoloğa cilt analizi yaptırılması gerekmektedir. bu cilt sağlığını korumak için atmaları gereken en önemli adımlardandır.

Yaz aylarında cilt yüksek oranda nem kaybeder. Cildin nem kaybetmesi, cilt tipini değişmesine neden olan unsurlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra cildin nemsiz kalması kurumasına ve pullanmasına neden olduğundan dolayı ciltte leke sorunlarının oluşmasına da neden olabilir. Leke problemlerinin kalıcı olma özelliği olduğu için cilt yapısı olduğundan çok daha hassas bir yapıya dönebilir.

Cilt sağlığını korumak için özellikle yaz aylarında yoğun nemlendirme özelliği olan kremler kullanılması gerekmektedir. nemlendirici sütler cildin kaybettiği nemi geri kazanmasında oldukça hızlı bir çözümdür.  dermalogica ürünleri cildin kaybettiği nemi geri kazanmasında oldukça büyük rol oynar.  Dermalogica ürünleri düzenli olarak kullanıldığında cildin elastiki yapısını da koruyarak, oluşabilecek cilt sorunlarınız engeller ve pürüzsüz bir cilt yapısı oluşturur.

 

There are currently no comments.