Tüm cam ofis bölme sistemlerinin kullanımı ile ofis alanının çok daha aydınlık ve ferah bir hale gelmesi sağlanmaktadır. Cam ara bölme uygulamalarında ses izolasyonu da sağlanmakta, toplantı odası, yönetici odası veya bireysel kullanım alanlarında arzu edilen sessiz ortam kolayca yaratılabilmektedir. Kumlama uygulamaları ile saydam cam dışında mat ve yarı mat yüzeylerde kullanılabilir. Bu şekilde dışardan görünmesi istenmeyen ancak ışık geçişinin de tamamen engellenmemesi gereken ofis alanları tasarlanabilmektedir. Doğal ışık geçişlerinin engellenmemesini ve bu sayede ofis alanının orta bölümünün karalıkta kalmamasını sağlayan tümden cam duvar bölme sistemleri, gündüz saatlerinde daha az elektrik harcanmasına yardımcı olur.

 

Daha ferah çalışma alanları oluşturulmasına imkan sağlayan cam uygulamalar, personelin de daha pozitif mekanlarda çalışması ve iş verimliliğinin de paralel biçimde artması gibi konularda da katkı sağlamaktadır. İnce yapısı ile kullanım alanını daraltmadan alan oluşturma imkanı sağlayan zeminden duvara ofis bölme sistemleri ile çalışanlar ve müşteriler daha geniş bir kullanım alanına sahip olur. İnce olmasına karşın dayanıklı olan bu cam profiller, demonte edilerek farklı yerlerde de kullanılabilir. Taşınma ihtiyacında işletme sahiplerinin masraflarını azaltan ve yeni bir dekorasyonun için yapılacak masraflardan tasarruf edilmesini sağlayan bu cam sistemler, pratik bir şekilde sökülerek farklı alanlara da aynı pratiklikle montaj edilebilir. Seneler boyunca herhangi bir bakım gerektirmeden kullanılan bu sistemlerin uygulanması için yapıda da tadilat gerekmez. Kısa sürede uygulanırlar ve bu şekilde de işlerin aksamına neden olmazlar.

 

Yapıya fazladan yük binmesine neden olan örme duvar uygulamalarından çok daha hafif olan cam profillerin neredeyse tüm binalarda kullanılması mümkündür. İnce tasarımı ile ofis ortamına şıklık katan bu zeminden duvara cam sistemlerinde renkli ve desenli cam çeşitleri de tercih edilebilir. Konsept bir ofis dekorasyonu için farklı renklerde cam yüzeylerin etkisinden yararlanma imkanı sunmakta, kumlama uygulamaları ile mat ve yarı mat cam yüzey seçenekleri de bulunmaktadır. Düşük maliyeti ve uzun süreli kullanımının yanı sıra ofislere işlevsellik de kazandıran bu cam bölme sistemleri, her işletmenin ihtiyaçlarına yaratıcı çözümler sunabilir.

There are currently no comments.