Kadınların estetik cerrahların kapısını çalmasının çok fazla sebebi bulunuyor ama bu sebeplerin ilk iki sırasında; burun ve meme estetiği yaptırmak geliyor. Yüzbinlerce kadının her yıl bıçak altına yatarak göğüslerini büyülttürmesi göğüs estetiği dendiği zaman akla silikon protezlerin gelmesine yol açsa da, madalyonun diğer tarafını da unutmamak lazım. Zira büyük göğüslü kadınlar için de umut olan estetik cerrahi, her geçen yıl biraz daha yüksek memnuniyet vaat eden yeni cerrahi uygulamalarla bu soruna da kalıcı çözüm sunuyor. Meme küçültme estetiği olan büyük göğüslü kadınlar daha estetik görünen göğüslere sahip olmanın yanı sıra senelerce çektiği boyun ve sırt ağrılarından da kurtuluyor.

Sosyal hayatta rahat hareket etmeye mani olan büyük göğüsler, pek çok kadının hareket esnekliğini kaybetmesine ve rahat davranamamasına yol açıyor. Bakışların göğüslerine odaklanmasından rahatsız olan büyük göğüslü kadınlar, göğüslerinin sallanmaması için giydiği sutyen çeşitlerine karşın bu problemden kurtulamıyor. Akşam eve geldiğinde sutyen askıları yüzünden omuzlarında artık derin izler oluştuğunu gören kadınların sayısı da hiç az değil. Tüm gün göğüslerin ağırlığı yüzünden yorulan boyun ve sırt kaslarıysa akşam olmasıyla birlikte artık bu baskıya daha fazla dayanamıyor. Kas gevşetici ve ağrı kesicilerden tamamen kurtulan kadınlar, meme küçültme estetiği ile gerçek anlamda bambaşka bir hayata başlıyor.

Göğüs küçültme ameliyatlarının, silikon protez yerleştirilerek gerçekleştirilen meme büyütme estetiği operasyonlarından çok daha farklı tekniklerle uygulandığını unutmamak gerekiyor. Bu sebepten ötürü uzmanlaşmış ve yeteneğinden emin olunabilecek bir estetik cerraha başvurulmalı. İnternet üzerinden olmadık sitelerden bilgi edinmeye çalışmak yerine, www.memeestetigi.com gibi uzman estetik cerrahlarla kolayca iletişime geçilebilecek bir site üzerinden bilgi almak en güvenilir tercih olacaktır.

There are currently no comments.