Tatil fırsatlarını değerlendirmek için tren çoktan kalktığı için ülkemizin popüler turizm merkezlerinde yılın yorgunluğunu atmak için tatil yapmayı planlayanların, ilk iş olarak kendini yüksek sezon fiyatlarına hazırlaması gerekiyor. Tatil planlarını yapmakta geç kalan ve halihazırda da geniş bir bütçe ayırarak uzun süreli tatile çıkacak imkanı bulunmayanların, yüksek sezonun tam ortasında mümkün olduğunca uygun fiyatlı bir tatil fırsatı bulmak için aslında sadece iki şeye ihtiyacı var. Öncelikle www.tatileksper.com gibi her zaman avantajlı fiyat seçenekleri sunan bir turizm ve seyahat acentesine, ikinci olarak da tatil tercihlerini herkesten farklı şekilde yapmaya. Herkesin yoğun ilgi gösterdiği turizm merkezlerinde tatil yapmayı düşleyerek ve üstelik markalaşmış beş yıldızlı otelleri tercih ederek, üstelik yazın tam ortasında indirimli fiyat seçeneklerini değerlendirmek ve tatili ucuza getirmek ancak bir hayal…
Yurtdışı tatil paketleriyle pahalı olduğu için bugüne kadar ilgilenmeyen pek çok tatilci, aslında yaz ortasında son derece uygun fiyatlarla tatilini yurtdışında yapabileceğini bilmiyor. Seneler öncesinin fiyatlarına göre düşünen tatilciler, geçen seneler içinde turizm sektöründe çok şeyin değiştiğinden ve yoğun ilgi sebebiyle fiyatların çok daha uygun seviyelere indiğinden habersiz. Akdeniz’deki yalancı cennet olarak kabul edilen birçok adanın gezildiği gemi turları veya komşumuz Yunanistan’daki adaların dolaşıldığı haftalık turlar, bu doğrultuda kesinlikle en azından göz atılması gereken tatil seçeneklerinden. Zaten komşumuzun ekonomisi ağır bir darbe aldığı için ülkedeki turizmciler fiyatları olabildiğince aşağı çekiyor ve olabildiğince sıcak para akışı sağlamaya çalışıyor.
Ege’nin bildiğimiz doğasında ve aslında tanıdıkça anlaşıldığı üzere hiç yabancı olmadığımız bir kültürde komşu Yunanistan’da tatil yapmak, ülkemizdeki popüler tatil tercihlerinden çok daha pahalı bir seçim olmayacaktır. Yunan adalarının gezildiği ve hemen her gün farklı yerlerde konaklama imkanı sunulan gemi turları, fiyat ve sunduğu farklı tatil deneyimi açısından tatil planlarını son güne bırakanlar için adeta biçilmiş kaftan. Bu Akdeniz Turları ile daha geniş kapsamla dolaşan, İspanya’dan İtalya kıyılarına kadar pek çok farklı güzergahın dolaşıldığı farklı seçenekleri de bulunuyor ancak tabi bu geniş kapsamlı turların fiyatı da daha yüksek oluyor.

There are currently no comments.