40 beden ve üzeri olan kadınların abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Elbisenin kesinlikle çok fazla bol ya da dar olmama gerekmektedir. Bu sizi olduğunuzdan kilolu gösterir. Çok bol giymekte dışarıdan kendinizi saklamaya çalışıyormuş gibi görünmenizi sağlayarak güvensiz bir tarz yaratır. Onun yerine tam kendi bedeninize uygun elbiseler seçmeniz gerekmektedir. Abiye seçimlerinde diğer kıyafetlerde olduğu gibi fazlalıklar giysi yoluyla saklanmaz kullanılan aksesuarlarla örtülüp göz hilelerinden yararlanılır. Ancak işleme ve desenlerin bir kaç küçük katkısı vardır. Gerdan ve omuz kısmı işlemeli elbiseler omuzlarınızı daha geniş, boynunu daha uzun göstererek üst bedeninizi daha uzun göstermenizde yardımcı olur. Ayrıca işlemeli abiye elbiselerle çok şık bir tarza sahip olursunuz.

Eğer bel bölgeniz ince ise, beli işleme detaylı elbise seçmek daha doğru olacaktır. Bu durum belinizin inceliğini ortaya çıkarırken üst ve alt bedeninizin birbirine orantılı görünmesini sağlar. Seçtiğini abiye elbiseler aşırı kilonuz varsa mutlaka yere değen türden olmalıdır. Topuklu ayakkabıyla giyildiğinde olduğundan ok daha uzun bir görünüm sağlayarak daha uzun görünmenizi sağlar. Hem modaya uygun, hem son derece şık görünürken aynı zamanda kendinizi daha rahat hissedersiniz. Abiyeleri farklı tarzlarda kullanmak için ferace kombinleri de yapabilirsiniz.

Aksesuarlar gece elbiselerinin olmazsa olmaz tamamlayıcılarıdır. Elinize alacağınız zıt bir çanta tüm dikkatleri oraya yönlendireceğinden eğer ki kendinizi rahatsız hissediyorsanız kilolarınızın göze bile batmayacağından emin olabilirsiniz. Bacak boyunuzu yükseltmek istiyorsanız ve ince bir bele sahipseniz ışıltılı ya da işlemeli bir bel kemeri de tercih edebilirsiniz. Böylece hem şık görünür hem de fazlalıklarınızı gizlemiş olursunuz. Ferace tasarımları gecelerin olmazsa olmazıdır. Abiyelerde günlük yaşantınıza şıklık katan ferace tasarımları aksesuar olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzunlamasına yapılmış ışıltılı işleme desenli bir feraceyi omuzlarınıza atarak hem üst bedeninizin daha zayıf hem de boyunuzu daha uzun göstererek çok şık bir görünüm elde edersiniz. Aksesuar olarak ferace kullanacakların dikkat etmesi gereken şey feracenin elbiseden bir tık daha uzun olmasıdır.

There are currently no comments.