Makyaj modasıyla eşzamanlı değişen ve son yıllarda giderek daha da fazla modelin karşımıza çıktığı saç modelleri yeni yılda da onlarca farklı stil ve çok daha fazla renk seçeneği sunuyor. Gidilen ortama göre kıyafet ve aksesuar seçimi konusunda dikkatli olması gereken kadınların şık ve kendine özel bir stile sahip olması için artık sadece makyaj konusunda da titiz davranması yeterli olmuyor. 2017 saç trendleri arasında yer alan holografik tarzdan okyanus mavisinin her tonunun kullanıldığı, bir hayli iddialı saçlara kadar makyaj, kıyafet ve aksesuarlarla yakalanan şıklığı taçlandıracak pek çok tarz var. Parlak beyaz ve kül rengi tonlarının yeniden popüler olduğu yeni yılın saç trendlerinde dikkat çeken ve bir hayli iddialı renkler, günlük kullanıma uygun kesimlerle buluşuyor.

Sokak modası trendlerinin popülerliğini arttırması ve bu giyim kuşam modasının rahatlığa vurgu yapması, sokak modası trendleriyle uyumlu yani günlük kullanımda pratiklik sunan saç modellerinin de trend olmasını sağladı. Beyaz rengin iddialı bir görünüm vaat etmesi kirli beyaz, kül ve gümüşün her tonunun kullanıldığı gri renklerin yeni yılın en gözde saç renkleri arasında yer almasını sağlıyor. Asimetrik kesimle ilgilenmeyen kadınların bu iddialı renkleri uzun ve dalgalı saç modelleriyle, günlük kullanıma uygun şekilde kullanması mümkün. Okyanustan ilham alan, mavinin neredeyse her tonunun yosun yeşili farklı renklerle bir arada kullanıldığı saçlar ise kadınların bir masal perisi gibi görünmesini sağlayacaktır. Turkuaz, yeşil ve mavinin uyumlu tonları buluşturan bu okyanus mavisi saç tonlarının tutturulması içinse mutlaka profesyonel bir kuaföre başvurmanız lazım.

Makyaj trendlerinin gözde stili olan mat tonlar, saç trendlerinde de önümüzdeki yıldan itibaren trend hale geliyor. Mat makyajdan hoşlananların gözdesi olan mat saç renkleri genellikle küt kesimli saçlarda uygulanıyor. Kumral, sarı ve toprak tonlarında uygulanan bu mat renklerin yanı sıra pastel tonlu, turuncunun yüksek enerjisinden ilham alan ve beyaz tonlarının da bir arada kullanıldığı saçlar da 2018 yılının trend saçları arasında yer almakta. Şeftali rengiyse tüm bu çok renkli pastel saç trendlerinin en popüleri olacakmış gibi görünüyor.

There are currently no comments.