Tatilin hayallerini şimdiden kurmaya başlayanlar, yazın günden güne etkisini hissetmeye başlamasıyla birlikte turizm ve seyahat acentelerinin sitelerini ziyaret etmeye başladı. Şimdiden tatil planlarını netleştirerek rezervasyon işlemlerinin tamamlamak avantajlı fiyatlardan yararlanma imkanı sunuyor. Her seneki gibi bir tatile çıkmak yerine bu yaz farklı bir tatil deneyimi yaşamanın peşinde olanlarınsa ilk tercihi yurtdışı turları. Gemi turları, okyanus ötesi turlar, Uzakdoğu’ya mistik geziler ve Avrupa’nın birkaç farklı popüler merkezinin gezildiği turlarsa yurtdışı tatil tercihlerinin en revaçta olanları arasında yer alıyor. Bu sene en çok tercih edilen Avrupa tatillerinin başındaysa Yunanistan turları yer alıyor çünkü ülkenin içinden geçtiği ekonomik krizden kurtulmanın yolunu turizmde araması, fiyatların göz ardı edilemeyecek kadar makul seviyeye düşmesini sağladı.

Ege sahillerimizin hemen karşısında yer alan, bilinen bir kültüre ve alışkın olduğumuz bir doğaya ev sahipliği yapan Yunanistan’da artık pekala ülkemizde yapılacak bir tatilde harcanacak meblağlar ile tatil keyfi yapılabiliyor. Tatil tercihlerine bağlı olarak Güney ve Ege sahillerimizde yapılacak bir tatilden daha azını harcayarak ve üstelik çok daha kaliteli hizmetlerden yararlanarak karşı komşuda tatil yapılması mümkün. Tatilde Avrupa’nın tam kalbine gitmek isteyenler içinde Fransa ve İspanya turları ideal tercih. Fransız sahillerinde rahatlamak ve ülkenin dünya ünlü mutfağının seçkin lezzetlerinin tadına varmak biraz daha pahalı bir tercih olsa da, ödenen meblağa kesinlikle değdiği şüphe götürmez bir gerçek…

Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında serbest dolaşım imkanı bulunduğunda, birçok yurtdışı tatilcisi tek bir ülke yerine tüm merkez Avrupa’yı gezeceği geniş kapsamlı tur programlarıyla ilgileniyor. Turizm ve seyahat acentelerinin her biri, tatilcilere birbirinden farklı içerikli ve farklı fiyatlara sahip olan Avrupa turu seçenekleri sunuyor. Fransa’dan Avrupa Birliği’ne giriş yapan tatilciler, 10 gün sonunda 4-5 farklı ülkeyi görmüş ve yine Fransa’dan yurda geri dönmüş oluyor. Fransa’dan Hollanda’ya kadar tren yolculuğu yapma imkanına sahip olan tatilciler, Avrupa’daki birçok farklı tarihi merkeze uğrayarak çok geniş kapsamlı bir yurtdışı tatiline yine Fransa’da nokta koyabiliyor.

There are currently no comments.