Sütün insan kemik yapısını destekleyen ve kemikleri ileri derecede güçlendiren etiklerinin yanı sıra insan vücudu için sayısız faydaları da bulunmaktadır. Sütün içerisinde bulunan mineraller, vücut tarafından sindirildiğinde yaşlanmayı geciktirici etki sağlıyor. Güzel ve pürüzsüz bir cilt için düzenli olarak günde iki bardak süt içmek gerekiyor. Sütün içerisinde, cilt sağlığı için son derece büyük önem taşıyan, A vitamini, çinko ve antioksidan bulunmakta. Güzellik kremlerinin en büyük kaynağı olan antioksidan maddesini, bir ton kimyasal ürüne gerek kalmadan bir bardak taze köy sütü ile alabilir ve cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Sütün içerinde bulunan mineraller aynı zamanda cildin nemlenmesini ve nem dengesinin daha kolay korunmasını sağlamakla birlikte birçok cilt sorunu için doğal bir tedavi yöntemi niteliği taşıyor. Cildin nem ve sıvı dengesini koruma özelliği olan süt özellikle 13 yaşından itibaren her gün iki bardak tüketilmesi uzmanlar tarafından öneriliyor.

Kadınların sağlığı açısından da büyük önem taşıyan süt, özellikle menopoz evresine giren ya da girmekte olan kadınların kemik sağlığı açısından da çok büyük bir önem taşıyor. Yaşlandıkça kemiklerde oluşan çatlamalar sonucu ağır ağrılar çeken kadınlar için günde iki bardak taze köy sütü, kemik yapılarını destekleyen ve onları ağırlardan kurtaran doğal bir ilaç olmakla beraber, dengeli beslenmeyi sağlamakla birlikte menopoz evresi alınabilecek olan kilolarında önüne geçiyor. Cildi nemlendirme etkisiyle de menopoz evresinde hormon değişimlerinden dolayı kaynaklanabilecek cilt yapısı değişimlerinin büyük ölçüde önüne geçen süt tüketimi her yaştan kadına tavsiye ediliyor.

Dengeli beslenmenin ve protein değerlerini dengede tutmanın en leziz ve en sağlıklı yollarından bir tanesi olan taze köy sütü aynı zamanda kilo problemi olan insanlar içinde zayıflama ilaçlarına gerek kalmadan vücudun yağ yakmasını destekleyen doğal etmenlerden bir tanesi. İçerdiği laktoz sayesinde tokluk hissi yaratırken aynı zamanda günde iki bardak süt tüketimi metabolizmayı da hızlandırıyor.

There are currently no comments.