Bir tatile çıkmadan önce daha sonrasından kötü sürprizlerle karşılaşmamak için konaklama yerinizden beklentilerinizi net bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Otel kriterlerinin belirlenmesi, nasıl bir tatil istediğinizle doğru orantılı olduğundan tatilden yorgun bir biçimde değil, dinlenmiş bir şekilde ayrılmanızı sağlayacak olan en büyük etmendir. Otel kriterlerinizi net bir şekilde belirledikten sonra seçim yapmadan önce dikkate almanız gereken bir diğer şey ise, kriterlerinize uyan otellerin konumunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Eğer tatilinizi gezerek ve yeni yerler keşfederek geçirmeyi istiyorsanız o zaman otelinizi şehir içinde ya da şehre daha yakın bir konumda seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede görmek istediğiniz yerlere daha kısa sürede ulaşır ve daha fazla zamanı kendinize ayırırsınız.

Ancak bir tatilden beklentiniz eğlenmek ise o zaman otelinizi eğlence mekanlarına yakın bir konumda seçmeniz sizin için daha iyi bir seçenektir. Tatilde yapılmak istenilen şeylerin yürüme mesafesinde olması sizi taksi ya da diğer ulaşım maliyetlerinden kurtaracağı gibi zamanınızdan da büyük bir ölçüde tasarruf sağlayacaktır. Sağladığınız bu zaman ve parayı dilerseniz daha fazla eğlenmek için ayırmak tatilde sizin için mutluluğun en büyük kaynağıdır. Ancak daha sessiz bir tatil istiyorsanız otel konumunuzu daha uzakta tercih etmeniz size istediğiniz dinlenme fırsatını ve sessizliği sağlayacaktır. İkisinden de vazgeçemeyenlerdenseniz otel konumunuz ortalama uzaklıkta bir konumda olmalı. Bu sayede dilediğiniz zaman gürültülü alanlara girip, dilediğiniz zaman çıkarak sessizliğe çekilmeniz sizin elinizde olan bir durum olur. Tatilden her ikisini de isteyenler için kuşkusuz ki en iyi konaklama yeri Alaçatı otelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Alaçatı’da bulunan marinaya kırk dakika uzaklıkta bulunan Alaçatı otelleri, size tatilde sessiz bir alan yaratırken aynı zamanda merkeze yakınlığı da dilediğiniz zaman eğlenebilmenizi kolay bir hale getirmektedir. Bunun yanı sıra Alaçatı’nın samimi ve güler yüzlü insanları tatilinizin huzurlu geçmesini sağlayacak güzel bir etkendir.

There are currently no comments.