Doğal Taşlarla Süslenen Bileklikler

Günlük hayattın her alanında kullanılabilen takılar kadınların kıyafetlerle sahip olduğu şıklığı bir adım öteye taşıyarak, takı kullanımıyla şıklığı taçlandırmasını sağlar. Farklı giyim tarzları olmasına rağmen küpe, bileklik, kolye gibi aksesuarları iş hayatından özel davetlere kadar hayatın her alanında kullanılabilen kadınlar için taşlı bileklik modellerinden küpelere kadar pek çok seçenek bulunurken bazı takılar erkeklere de hitap ediyor. Erkeklerin de son senelerde sıkça kullandığı takıların açık ara ilk sırasında yüzük gelmesine rağmen özellikle doğal taş bileklik çeşitleri kadınların ardından erkekler arasında da popüler olmuş gibi görünüyor. Kimilerinin doğal taşlardan şifa aramasından ötürü kullandığı kimilerininse tamamen görsellikle ilgili olarak tercih ettiği bu bileklikler, doğal taş kullanımıyla çok daha makul fiyatlı olduğundan dolayı da kadın erkek fark etmeden herkesten ilgi görüyor.

Bileklik çeşitlerinde geçmişten günümüze abartılı bir görsellik olmadan, sade şıklık sunmasından ötürü en çok tercih edilen ürünler gümüş bileklik çeşitleri olmayı sürdürürken deri ve bazen de iple bağlanan basit bileklikler bile ilgi görebiliyor. Doğal taşların farklı enerji seviyelerine sahip olduğunu ve bu enerji seviyelerinin de insanın psikolojisi, hatta fiziksel durumu üzerinde etkili olduğunun düşünenler ipli veya deri kayışlı fark etmeksizin taşın şifasından faydalanmak adına bu tip basit tasarımlı bileklikleri tercih ediyor. Kadınların en çok ilgi göstermesinin temel sebepleri arasındaysa bileklikte kullanılan doğal taşın, binlerce yıldır süre gelen toplumsal bir olgu olan nazardan koruduğuna olan inanç var.

Doğal taşların kullanıldığı bilekliklere herhangi bir güç atfetmeyen ve tamamen görsel amaçlı tercih edenlerse özellikle bu tip takıların çok düşük fiyatlara satılmasından ötürü tercihini doğal taşlı bilekliklerden yana kullanıyor. Tabi gümüşten yapılan ve ince işçiliğiyle göz kamaştıran bir görsellik sunan bileklikler de her zaman için en yoğun tercih gören ürünler olmaya devam ediyor. Bu gümüş bileklikler arasından bir hayli yüksek fiyatlı ve yüksek değerli taşlarla süslenmiş olanların bulunduğu da atlamamak lazım. Değerli taşlarla süslenen ve şıklığı birkaç adım öteye taşınan gümüş bilekliklerin en değerlileri her zaman için kadınların vazgeçilmezi olan pırlanta süslemeli bileklikler.

There are currently no comments.