Dönem değiştikçe dekorasyonlarda yeniden şekillenmektedir. Örneğin bir dönem oldukça popüler bir etki yaratan klasik akım zamanla kendini gündelik yaşam temposunun hızına yetiştirememiş ve ardından modern akım dekorasyona hakim olmuştur. Ancak özellikle büyük şehirlerde yaşamın hızlanması ve evlerin metrekarelerinin günden güne azalmasıyla minimalist akım gündeme gelmiş ve eşyaların birden fazla kullanımı aynı zamanda dekoratif duruşları birçok kişinin gönlünü çalmıştır. Az eşya ve çok alan kullanmaya dayalı olan bu akım birçok mobilya ve ışıklandırmayla desteklenerek zamanla daha da popüler hale gelmiştir. Ancak gelişen dünya ve yaşam biçimleri göz önünde bulundurulduğunda herhangi bir dekorasyon çeşidinin sonsuza kadar etkisini koruması tabi ki de beklenemez bir unsurdur. Zaman zaman bazı dekorasyon akımlarına geri dönüş ise oldukça olası bir durumdur. Yeni dönem içerisinde klasik akımın ağırlığından uzak ancak dekoratif çizgilerini barındıran tasarımların daha çok rağbet görmesiyle dekorasyon çizgileri de değişime uğramıştır.

Günümüzde eski ve yeninin harmanından oluşan her iki akımı da son derece modern bir şekilde temsil eden dekorasyonlar tercih edilmektedir. Oluşan bu karma tarz insanların istediklerinden ödün vermeden evlerinde ya da iş yerlerinde kendilerini daha rahat hissetmelerinde oldukça etkili bir unsur olmuştur. Bu akımın tek başına mobilyalarla ya da ışıklandırmayla desteklenmesi oldukça zor olduğundan dolayı zaman içerisinde eski mimari yapıların baş tacı olan doğal taş kullanımı yeniden gündeme gelmiştir. Doğal taş mermerler arasında özellikle siyah mermer doğal taş oldukça dekoratiftir.

Siyah mermer doğal taş  çeşitleri piyasada bulunan tüm dekorasyon mermerlerinden çok daha parlak ve aydınlık bir yapıya sahip olması bu akımı tamamen canlandıran ve destekleyen bir etki yaratmıştır. Doğru ışıklandırılma ile bütünleştiğinde ve mermerler ile ışığa uygun mobilyalarla geliştirildiğinde göze son derece çarpıcı bir görünüm sunan bu dekorasyonu uygulamak zaman bakımından da oldukça avantajlıdır. Mermerlerin kolay imalatı ve hızlı montajı sayesinde geriye sadece ışıklandırma ve mobilya düzenin kalması size bulunduğunuz mekanlarda hızlı değişimler yapmanızda olanak tanımaktadır.

There are currently no comments.