Maddenin çevreye yaydığı elektromanyetik etkinin frekans düzeyinde tespit edilmesi ve bu etkinin insan vücudu üzerindeki enertejik tesirinin değiştirilmesiyle ilgilenen biorezonans ülkemizde son yıllarda hakkında en çok konuşulan alternatif tedavi yöntemi haline geldi. Avrupa’da binlerce kişiye sigarayı bırakma konusunda yardımcı olmasıyla birlikte yavaş yavş ünü ülkemize de yayılan biorezonans sigara bırakma terapilerinin yanı sıra kilo verme, madde ve alkol bağımlılığından kurtulma, ruhsal problemlerin tedavisi, alerji ve ağrı tedavisi gibi pek çok farklı kullanım alanına sahip. Sigaradan strese girmeden ve geri dönme korkusu olmadan kurtulmayı vaat eden bu terapilerdeyse kişinin enerjetik bedeni üzerinde çalışma yapılır.

Sigara bıraktırma terapileri kısaca, kişinin sigara içtiğinde vücudunda meydana gelen elektromanyetik değişimlerin nötrlenmesidir. Bu terapilerde kullanılan cihazlar özel olarak tasarlanmış ve üzerinde uzun yıllar boyunca, kapsamlı araştırmalar yapılmış rezonans sistemleridir. İnsan bedeninin çevreye yaydığı elektromanyetik titreşimlerin frekansını net olarak tespit edebilen bu biorezonans cihazları, aynı şekilde istenen herhangi bir maddenin frekans değerini de kısa sürede bulabilir. Böylelikle istenen herhangi bir maddenin hangi frekans aralığında elektromanyetik salınımda bulunduğu ve bu salınımın insan vücudunun ürettiği elektromanyetik frekans şablonu üzerinde nasıl bir tesire sebep olduğu anlaşılabilir. Bu aşamadan sonraysa zaten elektromanyetik etkinin tersine çevrilmesiyle sonuç elde edilir. Sigaranın insan vücudunun elektromanyetik frekans salınımı üzerindeki olumsuz etkisinin tersine çevrilmesine, nötrleme veya ters eşitleme de denmektedir.

Sigara içen kişinin vücudunda oluşan tepkinin değiştirilmesini sağlayabilen biorezonans tedavileri, ilk seanstan itibaren kişinin sigara içmeye duyduğu isteği ve sigara içtiğinde duyduğu hazzı değiştirir. Bir başka ifadeyle sigara yaktığında ilk nefesten itibaren eskisi gibi sigaradan keyif alamadığını fark eden kişi için sigara artık olmazsa olmazlardan biri olmaktan çıkar. Bedenin sigara dumanına şiddetli tepki vermesi ve bireyin rahatsızlık duymaya başlamasıyla beraber artık sigara içmek de anlamsız bir eylem olarak görülmeye başlar. Biorezonansterapileriyle herkes sigarayı geri dönmemek üzere bırakamasa dahi pek çok sigara tiryakisi bu terapiler sayesinde günlük içtiği sigara miktarını önemli ölçüde azaltmayı başarmıştır.

 

There are currently no comments.