Günümüzde petekli ısıtma ve ısınma sistemleri oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun en temel nedeni petekli ısıtma sistemlerinin, ısıtma sistemleri arasında en kaliteli ve en çok verimi veren sistem olmasından dolayıdır. Petekli ısıtma sistemleri genelde kombilere bağlı olarak çalışmakla birlikte doğalgazlı ısıtma sistemleri arasında yer almaktadır. Doğal gazın insan için zararsız olması ve doğa dostu bir ısıtma sistemi olması sayesinde birçok ülkede kullanımı yaygınlaşmış ve özellikle son on yıldır ülkemizde de sıklıkla kullanılmaktadır. Doğalgaz sistemleri sayesinde yirmi dört saat sıcak su akışını sağlamak ve evin içerisindeki her noktada eşit miktarda ısı elde etmek mümkündür. bu sayede kışın en soğuk zamanlarında bile evinizde hiçbir ısı kaybı yaşamaz ve ısı konforunuzdan hiçbir zaman ödün vermezsiniz

Ancak zamanla peteklerin çalışma sistemlerinden dolayı suda ki yüksek kireç oranı, ısı ile hassaslaşan peteklerinize zarar verebilmektedir. Bu durum kendini genelde belli etmese de faturada oldukça yüksek bir artışa neden olmaktadır. Bu peteklerin ısı kaybı oluşmaması için daha yüksek performansta çalışmasından kaynaklanmaktadır. Kireç sorunu temizlenmediği zaman daha da etkili hale gelerek zamanla peteklerin tıkanmasına sebep olmaktadır. Uzun süre bu şekilde çalışan petekler zarar görür ve ısıtma sisteminizde zamanla performans kayıpları oluşması durumu peteklerin kireçlenmesinden kaynaklanmaktadır.

Isı kaybı kendini belli etmeye başladığı zaman peteklerinizde oluşan sorun fazlalaşmış demektir. Yılda bir kez yaptırılacak olan petek temizliği işlemi sayesinde, peteklerinizin içerisinde oluşabilecek kireç sorunlarının tamamen önüne geçebilirsiniz. Petek temizleme peteklerinizin kullanım ömrünü de uzatarak, aynı petekleri senelerce hiçbir performans kaybı yaşamadan kullanmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda petek temizleme işlemi sayesinde faturanızda da büyük ölçüde bir azalma yaşayarak, peteklerinizin kışın en yüksek performansta çalışan zamanlarında bile normalden çok daha az bir fatura ödersiniz. Petek temizleme işlemi, peteklerde oluşacak tüm sorunların tamamen önüne geçen bir işlemdir.

 

There are currently no comments.