Ofislerdeki bölme ihtiyaçlarının tümden ya da yarım camlı ünitelerle karşılanmasının işletme açısından pek çok avantajı bulunur. Ofis alanının çok daha ferah bir görünüm kazanması gerek müşteriler gerekse de ofis personeli açısından büyük bir avantajdır ve bu avantaj firmanın şeffaf çalışma anlayışının da ofis tasarımına yansımasıyla katlanarak artmaktadır. Cam duvar ve ara bölme üniteleri birçok farklı sistemin kullanılmasına imkan sağladığı gibi, farklı sistemlerin bir arada kullanılması da mümkündür. Ofis alanının bir bölümünde zeminden duvara kadar tümden camlı üniteler tercih edilirken, bir başka alanda yarım camlı sistemler ile mobilyaların ve oturanların görünmemesi sağlanabilir.

 

Tümden ya da yarım camlı duvar bölme sistemlerinde tamamen saydam camların kullanılması halinde doğal ve suni ışıktan azami şekilde yararlanılır. Bölme sistemi ile oluşan her alan için ayrı bir aydınlatma sisteminin kullanılmasına gerek kalmamakta, tümü saydam cam olan yüzeyler ile ışık geçişleri engellenmeyecektir. Bu da ofisin çok daha ferah bir atmosfere sahip olmasını ve ofis personelinin de mesai saatlerini daha verimli bir biçimde geçirmesini sağlar. Ofis yöneticileri ve işletme sahiplerinin tüm çalışanlarla göz teması kurabilmesini sağlayan tümden cam ara ve duvar bölme sistemleri, yöneticilerin ofis hakimiyetinin de artmasına yardımcı olur. Çalışanlar kadar müşteriler üzerinde de pozitif bir etki oluşmasını sağlayan bu saydam bölme üniteleri, ofis personelinin müşterilerle istediğinde göz teması kurmasına da imkan tanır.

 

Cam sistemlerin kullanılması ile ses yalıtımı sağlanması da mümkündür. Özel izolasyon uygulamaları ile birlikte cam profillerle kapatılarak toplantı salonu ya da ofis alanı haline dönüştürülen mekanlarda sessiz bir ortam sağlanır, içerde konuşulanlar dışardan duyulmaz. Saydam cam uygulamaları ile birlikte kumlu ya da renkli cam yüzeyler de birlikte kullanılabilmektedir. Duvar ve ara bölme sistemlerinde renkli cam tercih edilmesiyle birlikte ofis dekorasyonu sıradanlıktan kolayca sıyrılır ve işletme ofis dekorasyonuyla farklı bir algı yaratır. İhtiyaca göre yönetici odaları, toplantı salonları, evrak deposu gibi alanlarda ise yarı mat veya mat camlar da kullanılabilmektedir.

There are currently no comments.