Küçük ya da büyük hemen her işletme tanıtım yapması gerektiğinde seçimini el ilanı bastırmaktan ve dağıtmaktan yana kullanıyor. Bunun nedeni her ne kadar günümüzde pek çok yeni tanıtım yöntemi olsa da el ilanlarının popülerliğini halen koruyor olmasıdır. Çünkü el ilanları ile işletmeler en ekonomik şekilde işletmelerinin tanıtımını yapabiliyor ve yıl içerisinde düzenledikleri tüm kampanyalardan müşterilerinin haberdar olmasını sağlayabiliyor. Bu sayede satış grafiklerini bir anda daha üst noktalara taşıyabiliyorlar. Ancak elbette bu tanıtım yönteminden maksimum verim alınması için yapılan bazı araştırmalara da dikkat etmek gerekiyor. Bu araştırmalar ilan hazırlanırken nelere dikkat edilmesi noktasında çok önemli ipuçları verebiliyor.

İlan hazırlanırken ne kadar kısa cümleler kullanılırsa ilanın o kadar etkili olduğu bu önemli hususlardan biridir. Bu yüzden hazırlattığınız el ilanı sadece kampanyanıza dair kısa bilgileri ve aynı zamanda işletmenizin iletişim bilgilerini içermelidir. Yapılan araştırmalar bir diğer önemli gerçeği de ortaya çıkardı. Bu da fotoğraf ya da çizim gibi görsel öğelerin ilanları daha etkileyici kıldığıdır. Çünkü bir el ilanını eline alan kişi fotoğraf ya da çizim ilgisini çekerse ilanı okuyor. Bu yüzden gerek düzenlediğiniz kampanyaya gerekse işletmenize dair en az bir fotoğrafın ilanınızda yer almasını mutlaka sağlamalısınız. Bu öğe satışa sunduğunuz ürünlerden biri dahi olabilir. Kağıdın kalitesi de önemlidir. Olabildiğince kuşe gibi kaliteli ve parlak bir kağıda ilanınızın basılmasını sağlamalısınız.

Bir diğer önemli unsur da baskının kalitesidir. Net ve çekici bir baskıya sahip el ilanıçok daha fazla dikkat çekiyor ve haliyle okunuyor. Böylece ilanlar amacına ulaşmış oluyor. Günümüzde baskı teknikleri hızla ilerlediği için parlak, renkli ve net bir baskı için yüksek bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Minimum ödeme ile binlerce el ilanının sizin için özel olarak hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Size bu hizmeti sunacak olan firmalara da internetten online olarak ulaşabileceğinizi hatırlatalım. Türkiye’nin her yerine hizmet veren bu firmalar beklentilerinizi karşılayacak bir çalışma ortaya koyabiliyor. Üstelik her kentten sipariş verebiliyorsunuz. İlanlar kargo ile adresinize sadece birkaç iş gününde ulaştırılıyor.

There are currently no comments.