Bahçe dekorasyonunda giderek daha fazla ilgi gören ve son birkaç yılda kafe, bar, restoran gibi hizmet sektöründeki işletmelerin ilk tercihine dönüşen metal sandalye ve masalar sunduğu görselliğe ek olarak uzun süreli kullanım imkânı sunduğu için popüler bir dekoratif seçim haline geldi. Uzun süreli kullanım ve bakım için herhangi bir harcama yapılmayacağı düşünüldüğünde, diğer ürünlere göre oldukça makul düzeyde kalan metal sandalye fiyatları küçük ölçekli ticari işletmelere büyük avantaj sağlamakta. Metal sayesinde darbelere karşı dayanıklı olan metal mobilyalar ayrıca yaz kış demeden dış mekânda bırakılabilir ve tüm hava şartlarına doğrudan maruz kalmasına rağmen istendiğinde ilk günkü görünümüyle kullanılabilir. Bu önemli avantaj, hizmet sektöründeki her ölçekten ticari işletmenin dış mekân mobilya seçimlerinde metal mobilyalara öncelik vermesine yol açmakta.
Ekonomik anlamda avantajlı bir seçenek olan metal malzemeli bahçe mobilyalarının sunduğu bu imkân, bakıma ihtiyaç duymaması ve dolayısıyla her sene sezon öncesinde işletmenin bakım işleriyle uğraşmak zorunda kalmamasıyla alakalı bir durumdur. Uzun vadeli kullanım esas alınarak hesaplanması halinde metal masa fiyatları cazip bir seçeneğe dönüşürken aynı durum bu masaların kombin edildiği sandalye, sehpa ve koltuklar için de birebir geçerlidir. Eskitme efekti uygulanabildiğinden dış mekânda farklı bir görsellik oluşturmak isteyenlerin de kullanabileceği geniş model alternatifinin sunulduğu metal bahçe mobilyalarında renk konusundaysa oldukça geniş bir yelpaze bulunuyor.
Metal bahçe mobilyalarının renklendirilmesinde yaygın olarak kullanılan elektrostatik toz boyama tekniği sadece metal yüzeyli masa ve sandalye takımlarının istenen renge sahip olmasını sağlamamakta, kaplama esnasında uygulanan bağıl ısı sayesinde metal mobilyaların dayanıklılığa da arttırılmaktadır. Bu üretim teknikleri sayesinde mukavemeti yükselen metal dış mekân mobilyalarının ayrıca ahşap mobilyalar üzerinde yıprandırıcı etkiye sahip sert hava şartlarına karşı direnci de artar. Uzun yıllar boyunca görünümünde herhangi bir değişim olmadan kullanılan bu mobilyalara oturanların dış mekânda konforlu vakit geçirmesi içinse son derece düşük fiyatlı minderlerin kullanımı yeterlidir. İstenildiğinde pratik bir şekilde sökülerek, yıkanabilen bu minderlerin kullanılmasıysa bahçe dekorasyonu için küçük bir bütçe ayrılması dahi yeterli olur.

There are currently no comments.