Güneşin kendini gösterdiği şu günlerde insanlar bahçelerini yenilemeye ve düzenlemeye koyulmuş durumda. Geçen senenin eskilerini yenilemeye veya tamamen yeni bir bahçe dizaynı yapıyorlar. Bahçeyi oluşturmanın bin bir türlü çeşidi var. Kendinize, çevrenize veya ailenize uygun ve kullanacağınız şekilde istediğiniz gibi dizayn edebileceğiniz birçok seçeneğiniz bulunuyor. Bahçenizi dizayn ederken masaları aldınız, sandalyeler tamam, lambalar konusunda da iyi bir seçim yapmış bulunuyorsunuz. Ama bir şeyi unutmadınız mı? Unuttuğunuz şey bahçe şemsiyeleri. Güneşin yararları kadar zararları da olduğunu unutmamız gerekiyor. Çok fazla güneşe maruz kalmak hiç iyi etkiler bırakmıyor. Güneş ışınlarının bizi iyi kısa vadede etkilediği bir gerçek. Fakat uzun vadede yaşlandırmayı hızlandırıp kanser gelişiminin riskini de attırıyor.

Tabii ki güneşten tamamen uzaklaşmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu kötü etkiler sadece güneşe çok fazla maruz kalındığında ortaya çıkıyor. Bu yüzden sizi en azından bahçede kahvaltınızı veya yemeğinizi yerken koruması gereken bir bahçe şemsiyesine ihtiyacınız olacaktır. Oldukça kullanışlı katlanan birçok modeli var. İstediğiniz zaman katlayıp güneşlenebileceğiniz, istediğiniz zaman ise açıp güneşin üzerinize kötü etkiler bırakmasını engelleyebilirsiniz. Çok fazla çeşit arasında kafanız karışıp hangi renk veya hangi tarzda bir şemsiye almaya karar verememiş olabilirsiniz. Bu konumdaysanız, kendi şemsiyenizi tasarlayabileceğiniz bir imkân bulunuyor. Bu tasarladığınız şemsiyeyi ister bahçenizde kullanabilir, isterseniz de plaja götürebilirsiniz. Bahçede kullandığınız şemsiyeyi taşınabilir şekilde alırsanız, onu plajda da dilediğiniz zaman kullanabileceksiniz.

Bahçe şemsiyesi seçiminizi gönül rahatlığıyla en sona bırakabilirsiniz. Bahçeniz için koltuklarınızı, masanızı, sandalyenizi veya diğer dekor eşyalarınızı öncelik olarak satın alıp, sonrasında şemsiyenizi alabilirsiniz. Seçtiğiniz mobilyalara uygun şemsiyeyi kendinize internet üzerinden tasarlayıp o şekilde sipariş verebilirsiniz. Tüm bu tasarlama işiyle birlikte bunun size yüksek bir fiyata mal olacağını düşünebilirsiniz. Fakat birçok kampanya ve size özel fırsatlarla istediğiniz şemsiyeye sahip olabilirsiniz.

There are currently no comments.