Fazla kilolardan kurtulmayı kolaylaştıran ve uzun süreli iştah kontrolüne sahip olmayı vaat eden biorezonans şüphe yok ki, son senelerin adından en çok bahsettiren ve en çok merak edilen alternatif tedavi yöntemlerinden. Avrupa ülkelerinde çok fazla insanın başvurduğu biorezonans kliniklerinin sayısı ülkemizde de yavaş yavaş artmaya başlarken bu yöntem sadece kilo vermede değil; sigara bırakma, alerjik etkilerin silinmesi, ağrı tedavisi ve Bach çiçekleri ile ruhsal sorunların giderilmesi gibi farklı amaçlarla da kullanılmakta. Fazla kiloların verilmesini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için uygulanan terapilerse yaz öncesi biorezonans merkezlerinin en çok başvurulan terapi seansları arasında yer alıyor.

Kilo almanın ve iştah kontrolsüzlüğünün asıl sebebi olan besin maddelerinin belirlenmesinden sonra başlanan biorezonansterapilerinde ilk olarak bireyin elektromanyetik frekans şablonu çıkartılır ve ardından belirlenen besinler tüketildiğinde bedenin elektromanyetik düzeyde bu besinlere nasıl tepki verdiği ölçülür. Akıllı telefonlardan bile daha düşük bir frekans salınımına sahip cihazların gönderdiği akım, bedene bağlı elektrotlar yardımıyla aktarılır. Bu terapilerde temel amaç; ilgili besin maddelerinin tüketilmesi halinde vücutta oluşan elektromanyetik değişiklerin frekans aralığının belirlenmesi ve bu frekansın tersine çevrilerek uygulanmasıdır. Bu tersine çevirme işlemine frekans eşitlemesi veya kısaca nötrleme denebilir. Frekans eşitleme işlemi sayesinde besin maddeleri vücuda girdiğinde artık beden farklı bir elektromanyetik tepki vermekte ve bu da kişinin iştah kontrolü sağlamasını kolaylaştırmaktadır.

En sevdiği besin maddelerini yediğinde dahi eskiden olduğu gibi keyif almayan ve bu maddeleri aramamaya başlayan kişinin zayıflaması çok daha kolay hale gelirken bu etkinin ortaya çıkması için birkaç seans uygulanması gerekebilir. Bu seanslar sırasında kişiye herhangi bir ilaç verilmemekte, frekans eşitlemesi işleminin de vücut üzerinde herhangi bir bilinen yan etkisi bulunmamaktadır. Unlu gıdalar veya tatlılar gibi çeşitli besin grupları üzerinden yapılabilen bu frekans eşitleme işlemi sadece çikolata veya tuz gibi belli besin maddeleri üzerinden de gerçekleştirilebilir. İştah kontrolünü kolaylaştıran ve düşkünlük seviyesinde tüketme alışkanlığı bulunan besin maddelerinden uzak durmayı sağlayan bu terapiden sonra kişi hızla kilo vermeye başladığı görür.

There are currently no comments.