İş dünyasında profesyonel kişiliğin simgesi olarak görülen kartların baskı ve tasarım kalitesi, bireysel imajının sağlamlaşmasına büyük katkı sağlar. Genellikle kartın görselliğiyle kalitesini belli ettiği düşünüyor olmasına karşın esasen kartlar sadece görme yetisine değil, dokunma hissine de da hitap eden bireysel tanıtım araçlarıdır. Bunun için kartların görselliği ile dikkat çektikten hemen sonra dokusuyla da kalitesini ortaya koyması gerekir. Bunun içinse kartın basıldığı kağıt kaliteli olmalıdır. Kartın asıl hammaddesinin kağıt olduğu unutulmamalıdır. Bunun haricinde kartvizit malzemesini su ve nemden koruyan Selefon kaplamalar da kartın kalitesini belirleyen önemli unsurlardandır. Nem ve suyla temas ettikçe renkleri solan, üzerindeki yazılar karışmaya başlayan ve renkleri birbirine geçen bir kartvizit; kişinin iş dünyasında imajının da büyük zarar görmesine neden olabilir.
Selefon kaplamalar sayesinde kartın ömrü ciddi biçimde uzadığından dolayı daha uzun süre hatırlanmak ve ihtiyaç olduğunda kolayca ulaşılmak için kartın kaplama kalitesine de muhakkak bakılmalıdır. Şayet gerçek anlamda kaliteli bir karta sahip olunmak isteniyorsa www.markaprint.com gibi güvenilir, yaratıcı çözümler sunan ve senelerin deneyimiyle bu işi yapan bir firma tercih edilmelidir. Ayrıca dijital baskı teknolojileri sayesinde daha da ekonomik bir seçeneğe dönüşen renkli kartlar da daha fazla dikkat çekmek ve fark yaratmak için kullanılabilir. Renkli kartlar oldukça dikkat çekici olmasına rağmen kartı eline alan kişinin aynı zamanda kağıdın kalitesini de hissetmesi lazımdır. Yani bir başka ifade ile kişinin iş dünyasında simgesi olan kart sadece görme duyusuna değil, dokunma hissine de hitap eden bir bireysel reklam ve tanıtım aracıdır.
Kısa bir süre içinde renkleri solmaya başlayan, yazıları silinen ve deforme olduğu için yırtılmaya başlayan olan bir kart; kişinin iş dünyasındaki prestijinin de zarar görmesine sebep olacaktır. Gerek ofset gerekse dijital baskı olsun, kartın sahip olduğu bütün detaylarıyla kalitesini göstermesi gerekir. Zaten oldukça ucuz bir bireysel tanım aracı olan kartlar için daha da ucuzu yerine tercihin, en kaliteliden yana kullanılmasında fayda var.

There are currently no comments.