İmplant tedavilerine en önemli noktalardan bir tanesi hastanın ağzında bulunan sağlıklı diş sayısıdır. Hastanın ağzı içerisinde bulunan diş sayısı ne kadar fazla ise ağız içerisine yerleştirilecek olan diş implantta o kadar az olacağından dolayı, uygulanacak olan tedavide diş implant fiyatları daha uygun olacaktır. Diş implant fiyatları kendi içerisinde kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Yıllarca uzun araştırmalar sonucunda geliştirilen diş implantlar, implant tedavilerinin büyük ölçüde kolaylaşmasını sağlarken aynı zamanda hastalar için alternatif olarak birçok diş türünü de tedaviye kazandırmıştır. Hangi implant türünün hangi hastaya uygulanması kararı doktor tarafından gerek oral muayeneler gerek ise röntgen muayenelerinden sonra verilmekte ve hasta için en uygun implant türü hastanın ağzına gerekli önlemler alındıktan sonra yerleştirilmektedir.
Diş implant fiyatları, hastanın ağız yapısında bulunan sorunlara göre de değişim göstermektedir. Bir ağız herhangi bir operasyon yapılmadan önce, öncelikle iltihap oluşumunu tetikleyecek olan etmenlerin hastanın ağzından tamamen arındırılarak, hastanın ağzı implant uygulaması için sağlıklı ve el verişli hale getirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde uygulama esnasında kanamanın yoğunlaşması ya da ağız içerisinde tedavisi edilmeyen implantın hastanın tüm ağzına yayılması nedeniyle, implant başarısı büyük oranda düşer.
Başarılı bir implant yerleştirilmesi için hastanın diş eti, komşu dişler ve ağız kemiğinin son derece sağlıklı olması eğer değilse implant uygulaması için uygun koşullar sağlanana kadar, hastanın ağzı içerisine herhangi bir implant yerleştirme denemesi yapılmaması gerekmektedir. Aksi bir durum tedavinin uzamasına neden olarak hasta için oldukça acılı ve zorlu geçecek bir dönemi beraberinde getirmektedir.

There are currently no comments.