İmplant alanında yürütülen tedavilerde başarı oranı gün geçtikçe daha da üst rakamlara ulaşmaktadır. Bu başarı oranın temel sebepleri diş implant alanında yürütülen kapsamlı araştırmalardır. Tedavinin nasıl biraz daha ileri taşınabileceğini düşünen ve alanda gerekli çalışmalar yapan uzman doktorlar sayesinde implat tedavileri günümüzdeki şeklini almış bulunmaktadır. Implant tedavilerindeki bu gelişmeler hastalar için oldukça avantajlıdır. Tedavinin nasıl yürütüleceğinin ve tedavi temellerinin net olarak kısa zaman içerisinde belirlenmesini sağlayan, implant tedavilerindeki gelişmeler sayesinde tedavi süreleri oldukça kısalmış olmakla birlikte, implantlar daha uzun ömürlü kullanıma el verişli hale getirilmiştir. Implant, protez diş uygulamaları arasında en sağlıklı yapıya sahip olan ve doğal dişle en fazla benzerlikleri gösteren başarılı ve sağlıklı bir uygulamadır. Doğal diş yapısından neredeyse ayırt edilemez şekilde tasarlanması estetik görünüm olarak da hastaya fazlaca avantaj sağladığından dolayı doktorlar tarafından sıklıkla tavsiye edilen bir tedavi türüdür.

Implant tedavilerinin günümüzde yaygın olarak kullanılmasında etkili olan sebepler arasında implantların kullanım ömürlüğünün uzunluğu yer almaktadır. Bir implant 20 sene boyunca sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. Bu durum hastalar için oldukça uzun bir sure olmakla birlikte aynı tedavi sürecine tekrar tekrar maruz kalmamalarını sağlamaktadır. Ağız içerisine uygulanacak olan implant türleri kendi aralarında sınıflara ayrılmaktadır. Uygulanacak olan implant seçeneğinin en doğru kararı doktor tarafından verilmektedir.

Doktor hastanın ağız yapısının gerekli incelemelerini yaptıktan sonar, hastanın dişetine en kolay tutunacak ve hasta açısından en uzun ömürlü olacak implantın uygulanmasında karar verir. Bu aşamadan sonra hastanın implant tedavisi süreci başlamış olmakla beraber, belirlenen implantın ağız içerisine yerleştirilebilmesi için gerekli koşulların sağlandığından emin olunduktan sonra implant eksik diş yerine yerleştirilerek hastanın implant uygulaması bitirilir.

 

 

 

 

There are currently no comments.