Alışveriş sitelerindeki hediyelik eşyaların yerine bu kez özel bir hediye almak isteyenler özel tasarım yapan firmaların peşine düşerken anneler gününden doğum günlerine yıl içindeki pek çok özel günde hediye verilmesinin gerekmesi, bu tür armağanları bile zamanla sıradanlaştırabiliyor. Çin malı binlerce ürünü her sene hemen hemen aynı fiyatlarla satmaya çalışan alışveriş sitelerinin aksine el yapımı hediye seçenekleri sunan firmalarsa üretim sınırlı sayıda yapıldığı için herkesin taleplerine yanıt veremiyor. Ucuz ürünlerle doğum günü veya evlilik yıldönümü gibi özel günlerin değerini düşürmek istemeyenler için farklı tasarım seçenekleri sunan firmalar arasında isim, fotoğraf ve tarih baskılı ürünler satanlar da var. Kolye veya anahtarlık gibi bilindik hediyelik eşyaları, kişiye özel hediye haline dönüştüren bu firmalardan alışveriş yapmak içinse yüksek harcamalar yapmaya gerek yok.

Hediye almak kadar iyi hissettiren yegâne duygu olan hediye vermek, özel günler söz konusu olduğunda oluşan beklenti sebebiyle bir sorumluluğa dönüşür. Bu sorumluluğun gereği beklentiyi boşa çıkartmamak adına beğenileceğinden emin olabileceği bir hediye almak isteyenlerinse herkes gibi düşünmeyi bir kenara bırakıp, popüler alışveriş sitelerindeki kampanyalı ürünlerden uzak durması lazım. Sevgililer günü veya anneler gününden haftalar önce bilinen birkaç markanın ürünlerini kapsayacak şekilde düzenlenen indirim kampanyalarından herkes yararlandığından, herkes birbirinin aynı hediyeler alıyor. Doğum günlerinde birkaç kişi aynı veya birebirine çok benzeyen hediyeleri verdiğinde yaşanan mahcubiyetin bir parçası olmamak adına, bu tür özel günlerin önemine yakışan türde hediyeler almak şart. Bunun en kolay yoluysa kişiye özel tasarım yapan firmaları tercih etmek.
Takıdan hediyelik eşyaya tüm ürünlerinde istenen tasarımı kısa sürede hayata geçirme imkânı sunan firmalar ayrıca isim, harf ve tarih yazabildiği için hediyenin tamamen armağan edilen veya eden kişiye özgü olmasını sağlayabiliyor. Üstelik küçük bir fark ödeyerek bu şekilde hediyeyi daha anlamlı hale getirme imkânı bulunuyor. Beğeni ve ihtiyaçlara göre hediye seçmeyi kolaylaştıran bu hediyelik eşya sitelerindeki ürünler sipariş verenin isteklerine göre üretildiğinden, site üzerinden alışveriş yapan herkese birbirinin tıpatıp aynı hediyelik eşyalar satılmıyor.

There are currently no comments.