Renkler birçok farklı etkiye sahiptir. Özellikle kombinlerde büyük bir etkiye sahip olan renkler kadınlar için hem enerji hem de şıklık kaynağıdır. Renkleri insanların üzerindeki etkilere göre sınıflandırmak son derece mümkündür. Renk seçimi her moda alanında olduğu gibi şüphesiz ki tesettür giyim modasında da oldukça etkilidir. Turuncu, sarı, kırmızı ve kiremit tonları gibi sıcak renkler iddialı, hemen fark edilen ve enerji veren bir etkiye sahiptir. Renklerin canlandırıcı gücünün tamamını içerisinde barındıran bu tonlar tarzını iddialı bir şekilde ortaya koymayı tercih eden kadınların en sık tercih ettiği tonlar arasında yer almaktadır. Bu renklerin eşarp olarak tercih edilmesi iddialı bir tarza sahip olmanızda büyük bir etkendir. Ancak bu tonları seçerken dikkat edilmesi gereken en büyük şey kombini ya saf olarak aynı renkten yapmak ya da mutlaka koyu tonlarda biraz nötrleyici bir renk seçerek kombini dengelemektir. Çünkü bu tonlar çok dikkat çeken ve abartıdan uzak durulması gereken renk tonlarıdır.

Yeşil, mavi ve turkuaz gibi renk tonları ise rahatlatan ve huzur veren bir etkiye sahiptir. Gün içerisinde daha olumlu şeyler hissetmenizde ve daha pozitif bir enerjiye sahip olmanızda büyük ölçüde yardımcı olan bu renkler soft bir tarz sağlasa da, göze çok batmadan yine de görenlerin sizi fark edebileceğini sağlayan net bir şıklık kaynağıdır. Dolayısıyla eğer günlük kombinlerde rahatlıkla tercih edebileceğiniz renklerdir. Krem, bej, kırık beyaz ve kahve rengi gibi renk tonları ise daha nötr renklerdir. Bir kombin oluştururken sivriliğini azaltmak istediğiniz bir parçayla ya da renkle rahatlıkla kombinleyebileceğiniz bu renkler her renk tonuyla uyum sağlamasıyla da size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Kombinlerde yapılan en büyük hatalar sıcak ve soğuk renkler arasındaki uyum ve farkın kaçırılmasıdır. Bir kombinin göze daha şık ve daha etkileyici gelmesi için sıcak ve soğuk renklerin bir arada kullanılması yerine mutlaka nötr bir renk tercih edilmesi ya da sadece sıcak veya sadece soğuk tonlardan renklerle kombin yapılması gerekmektedir. örneğin mavi bir bluz seçiyorsanız eşarp olarak kırmızı ya da sarı tonlar yerine bej ya da kahve rengi tonlarını tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

There are currently no comments.