Tek bir günlüğüne daire kiralamak, iş gezilerinden turistik seyahatlere pek çok insan için avantajlı bir konaklama tercihi olmaya başladı. Otellerin soğuk ve kasvetli ortamlarından uzak durmak isteyenler, ev konforunun dahi fazlasını sunabilecek lüks seçeneklerin yer aldığı günlük kiralık daire alternatiflerini değerlendiriyor. Küçük otel odalarını suni atmosferinin aksine, bu günlük kiralık daire alternatifleri arasında sıcacık bir dekorasyon anlayışına sahip olan ve bütün eşyaları da en lüks markalardan seçilen evler de bulunuyor. Makul fiyatlı alternatifler de bulunmasına karşın genel olarak bu evleri günlük olarak kiralamanın pek de ucuz olmadığı söylenebilir. Ancak zaten günlük kiralanan evlere belirli bir gelir kesiminin üzerindeki insanlar ilgi gösterdiğinden, bu insanlar için fiyatın pek de önemli olmadığı arz talep ilişkisinin temel esaslarına bakılarak da anlaşılabiliyor. Zira fiyatlara karşın talebin yüksek olması, geçen seneler içinde bu günlük kiraya verilen dairelerin fiyatlarının düşmekten öte daha da yükselmesine sebep oldu.

 

Ev konforunu aratmayan alternatiflerin bulunduğu daireler arasında herkesin ihtiyacına karşılık verebilecek bir daire bulması mümkün. Üstelik bunu yapmak için de tablet veya telefon başına geçmek ve birkaç dakikalık uğraş vermek yeterli oluyor. Bu daireleri kiralayan sitelerdeki arama filtrelerini kullanarak tam ihtiyacına ve bütçesine uygun daire seçeneklerine ulaşan kiracılar, böylelikle binlerce ev alternatifini birkaç tıkla kolay bir şekilde eleyebiliyor. Kiralanmak istenen dairenin konum bilgilerinden onlarca görsel ile dairenin içine kadar her konuda bilgi edinebilen kiracılar, bu sayede akıllarında herhangi bir soru işareti kalmadan istediği daireyi kiralayabiliyor.

 

Bahsi geçtiği üzere büyük çoğunluğu lüks daireler olan bu günlük kiralanan evlerin sahipleri ise bu sitelere oldukça fazla ilgi gösteriyor. Ciddi meblağlar talep ettiği dairesini aylar, belki de senelerdir uzun dönem kiraya vermeyen daire sahipleri için her ayın birkaç günü kiracı bulmak, hiç yoktan çok daha iyi. Boş duracağına birkaç günlük kiralama bedeli ile iyi ya da kötü bir kazanç elde etme imkanı sunan dairelerin bu nedenden ötürü günlük olarak kiralaya verilmesine sıcak bakılıyor.

There are currently no comments.